Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı İncelemesi!

Haber Teknoloji

Bugün Yeni İnan Gazetesi Olarak Monster’ın Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığını inceliyoruz, işte düşüncelerimiz.

 

Kulakllığın özellikle, dolar kurundaki artıştan etkilenmediğini söyleyerek başlayabiliriz. Uzun bir süredir sabit fiyat etiketiyle, enflasyondan etkilenmeyen kulaklık ünvanını hakediyor.

 

Her Oyuncu kulaklığında kafa bandı ayarı vardır, ve kullanma şekline göre ayarlarını gerçekleştirirsiniz, bu kulaklıkta öyle bir ayar yapmanıza gerek yok, kulaklığı taktığınız otomatik olarak kafa bandı üzerinden sizin ölçülerinize otomatik olarak kendisi ayarlayabiliyor.  Bu bana kalırsa kulaklıkta bir artı olduğunu söyleyebiliyoruz.

 

 

Kulaklığın tamamı kaplayan kulaklık süngerleri tamamiyle dış ortamdaki sesi size yansıtmayarak izole ediyor ve oyununuza otomatik olarak adapte olmanıza olanak sağlıyor kimisi bu süngerleri fazla büyük olduğunu söyleyebilir fakat bu sayede dış ortam ile iletişiminizi tamamiyle kesiyor.

 

Sanal 7.1 ses yapısıyla oldukça iyi bir ses veren Virtual Oyuncu kulaklığı özellikle bas ve titreşimde oldukça iyi bir ses kalitesi sunduğunun altını çizebiliriz, aynı zamanda ses seviyesi yüksek kulaklıklardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

 

4 Farklı Aydınlatmalı renk geçişlerine sahip olan kulaklık, adeta bir renk şöleni yaşattığını söylemeden geçmeyelim. Mikrofon katlayıp kaldırma tarzında geri çekilebilen sürgülü bir yapıya sahip.

 

Üründe şaşırdığım ilk özellik Kumanda tarzında bütün tuşların olması adeta akıllı bir kumanda görünümünü andıran bir kontrol paneli bizleri karşılıyor. 

 

Kumanda da Bas ayarı aktif etme,  Mikrofon Kapatıp/Açma, Işıklandırmayı aktif etme, son olarak ses seviyesini ayarlayabileceğiniz tuşlar bu panelin üzerinde yer almakta.  Bu kontrol paneli oldukça hoş görünüyor ve bir o kadar da kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

 

İkinci şaşırdığım bir özellik ise  Hangi Marka ve ürünü olursa olsun, normal oyuncu kulaklıkları Plastik bir kablo ile gelir ve son yıllarda Gamer çerçevesi altında plastik kabloların üstü örgüyle kaplanmaya başladı ve böylelikle kabloyu yıpranmaya ve kesiklere karşı koruyordu.

 

Evet aslında bir bakıma koruyordu fakat, örgülü kablolar bir süre sonrasında kıvrılıyor ve kablolar bozuluyor ve örgü yırtılmasına sebep oluyor ve bu nedenle uzun ömürlü olmuyordu.

 

Monster bu konuda ise şöyle bir bir şey düşünmüş, Plastik kablo üzerine örgü kullanırken örgünün üzerine ise plastik bir kanal kullanarak örgülü kablonun bozulmasını engelliyor ve ortaya kaliteli bir kablo ortaya çıkıyor.

 

Fiyat performans ürünü olan bu kulaklık, adeta enflasyondan etkilenmeyen bir ürün olduğunu tekrar hatırlatalım.

 

Orta segment bir ürün olan Pusat Virtual, oldukça kullanışlı. Yeni inan Gazetesi olarak siz değerli okuyucularımıza bu ürünü severek öneriyoruz.

Haber Tarihi : 02.12.2019