Mount & Blade II Bannerlord Erken Erişim İzlenimi

Haber Teknoloji

Bu yıl büyük heyecan ile beklenen oyunlardan birisi olan Mount & Balde II Bannerlod nihayetinde yaklaşık olarak, Steam’de 2 hafta öncesinde erken erişime açıldı.

 

Erken Erişim İzlenimlerimizi aktarmak üzere 2 hafta gibi bir süre boyunca oyunu oynama şansına eriştik,  işte izlenimlerimiz.

 

Warband 13. Yüzyıl Ateş ve Kılıç, tamamen 17. Yüzyıl zaman diliminde geçmekteydi yani, Bannerlod daha da eskiye gidiyor ve oyun 11. Yüzyılda geçtiğini görüyoruz. Kısaca henüz Silahın icat edilmediği zamanlar ve icaat edilmesine yüzyıllar var.

 

Beta’da sadece Multiplayer kısmı oynanılabiliyorken, Erken erişimde tamamiyle ana hikayeyi oynayabiliyorsunuz ve bu güzel hikayenin içerisinde kaybolabiliyorsunuz.

 

Yeni bir harita ve onlarca krallık ve klanlar var, aynı zamanda krallık içerisinde klan (kısaca sancak diyelim) özelliği gelmiş tamamiyle diğer oyunlarda olduğu gibi bir bayrak farklılığı değil, krallık içerisinde tamamiyle farklı bir gruplaşma mevcut.

 

Bannerlod’da serinin diğer oyunlarında bulunan eksik noktalar bu oyunda tamamiyle kapatılıyor ve böylelikle oyun tam haliyle bizleri karşılıyor, bir dönem oyuncuları diğer oyunlarda şikayet ettiği konulardan birisi çocuk sahibi olma konusuydu, bu oyunda kendi ailenizi kurabiliyor ve çocuklarınızı da büyütebiliyorsunuz, yani soyunuz devam ediyor.

 

Erken Erişimin en büyük artılarından birisi ise, tamamiyle Resmi Türkçe olarak yayınlanmasıydı.

 

TeleWords daha öncesinde yaptığı açıklama da, oyunun sadece İngilizce destekli çıkacağını ve erken erişim süresi boyunca Türkçe eklenmeyeceğinden bahsetmişti. Oyuncular için büyük bir sürpriz oldu ve böylelikle Erken Erişimde başta Türkçe olmaz üzere, İngilizce Çince dil seçeneği mevcut.

Erken erişim süresi boyunca yapımcılar oyunun eksikliklerini gidermek adına çalışıyor, güncellemeler yayınlanıyor. Aynı zamanda Türkçe Dil Desteği de sıkı bir denetimde geçirilip daha düzgün bir hale getirileceği de açıklandı.

 

Erken Erişim Süresi boyunca oyunculara da tabii, büyük bir görev düşüyor, gördükleri hataları, bugları ya da yazım hatalarını mutlaka bildirmesi gerekli diye düşünüyorum.

 

Erken Erişimde mutlaka hatalar bulunur, fakat efsane haline gelmiş olan bir oyun için Erken Erişim çok önemli, aynı zamanda Steam’de Tüm Zamanların En İyi Erken Erişim Oyunu olmayı başardı Mount & Blade II Bannerlord aynı zamanda.

 

Oyuncular uzun süredir bu oyunu bekliyordu ve gerekli ilgiyi de gösterdiler. Erken Erişimde oyun gayet iyi halde ve oldukça uzun bir oynanış süresi sunuyor.  Erken erişim süresi boyunca, oyunda bazı değişiklikler olabilir. Henüz bir tam inceleme için çok erken olduğunu fakat alınabilir bir oyun olduğunun kesinlikle altını çizebiliriz 

 

Haber Tarihi : 13.04.2020