Namık Kemal Spor Kulübü, Beşiktaş Futbol Okulu ve Trabzon Futbol Okulu Tek Çatı Altında

Haber Süleymanpaşa Futbol

Namık Kemal Spor Kulübü, Beşiktaş Futbol Okulu ve Trabzon Futbol Okulu, aynı çatı altında birleşti.

Namık Kemal Spor Kulübü, Beşiktaş Futbol Okulu ve Trabzon Futbol Okulu tek çatı altında her kategoride Tekirdağ’da futbol eğitimleri veriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Namık Kemal Spor Kulübü Başkanı Hakan Korik amaçlarını şöyle açıkladı: “Suleymanpaşa Namık Kemal Spor Kulübü olarak amacımız: Türkiye ve Dünya da milli değerlerine bağlı saygın bir spor kulübü olarak anılmak.’Namık Kemal’ isminin ruhuna yakışan ve bu ruha yaraşır yaşam süren başarılı sporcular yetiştirmek.”

Tek çatı altında birleşen futbol okullarında her branşta verilecek futbol eğitimleri ile futbolcu adayları A Takımlarda oynamak için hazır hale getirilecek.

Hedeflerinin sporcuların gerek bireysel gerekse de toplumsal değerlerini geliştirmek olduğunun altını çizen Başkan Hakan Konik, “Hedefimiz: Bilinçli ve akademik seviyede eğitim vermek. Bu topaklarda doğan çocuklara spor yaptırmak, gelişimlerine katkıda bulunarak sağlıklı, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı birer sporcu olmalarını sağlamak; içlerinden yetenekleri ile öne çıkanları tespit edip iyi bir spor eğitimi almalarına katkıda bulunmak. Sporcularımızın bireysel gelişim değerlerini oluşturmak; Adaletli, sevgi ve saygılı, sözünde duran, birlik beraberlik be kardeşliği önemseyen, yardımlaşan, okumayı ve okuduğunu anlamayı bilen, ölçülü ve alçak gönüllü olan, toplumsal ve milli değerlerini geliştiren; Türkçe diline saygılı, vatansever, çevre ve doğaya saygılı empati kurabilen, bağlılık ve vefa duygusu gelişmiş en önemlisi öğrenilmiş ve öğretilmiş çaresizliği yenmiş bir duruş sergileyen Bilim + Gönül’ü kendisine yol edinmiş olan bireyler olarak yetiştirmek. Sportif gelişimlerinde; sürekli öğrenmeye ve gelişime açık olan bilinçli, cesur ve özgüvenli, inançlı, rakibine saygılı, takım ruhu taşıyan, yaptığı işe odaklanan, coşkulu, gururlu, dayanıklı ve tempolu ve bunları bir uyum ve disiplinle yapan sporcular olmalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Futbol okulları, her yaş kategorisinde, Namık Kemal Spor Tesislerinde futbolcu adaylarına eğitim veriyor.

Haber Tarihi : 10.01.2022