Nişancı, “Kent Konseyi Seçimleri Yenilenmeli”

Haber Süleymanpaşa Gündem

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından, Süleymanpaşa Kent Konseyi seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Süleymanpaşa Kaymakamlığına itiraz dilekçesi verdi.

Süleymanpaşa Kent Konseyi seçimlerinde doğal üye olarak bulunan siyasi partilerin keyfi olarak bazılarının çağrıldığı bazılarının ise görmezden gelindiğini belirten İl Başkanı Recep Nişancı, yapılan usulsüzlük ile ilgili Süleymanpaşa Kaymakamlığına itiraz dilekçesi verdiklerini ve seçimin yeniden gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

BUNDAN SONRA TÜM HUKUKSUZLUKLARI İFŞA EDECEĞİZ

Konuyla ilgili il başkanlığı binasında basın toplantısı gerçekleştiren Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; ‘’ Bir çok şeyde bizler yok sayılıyoruz, göz ardı ediliyor. Yasalar önünde bizler eşitiz, Yani AK Parti neyse Gelecek Partiside o. Biz bu haksızlığa itiraz ediyoruz, birde biz güçlüyüz yapıyoruz mantığı yok öyle bir şey. Artık onlar geride kaldı. Siz değil, artık hepimiz varız. Yasalar var, yasalara herkese eşit haklar tanıyor. Biz kendi haklarımızı savunacağız, bu bir başlangıç oldu. Bundan sonra ne varsa herşeyi halkın bilmesi lazım. Burada bir hukuksuzluk varsa bizde varız, bundan sonra hepsini ifşa edeceğiz. Partiler bunun için vardır.’’

KİMSE BİZDEN OY KULLANMA HAKKIMIZI ALAMAZ

İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Nişancı; ‘’Biz önce dilekçemizde belirttik, yönetmelikler ve yasalar uygulansın şeffaf bir ortam oluşsun. Buna sadece bir kent konseyi seçimi olarak bakmayın, bunun bir bütçesi var, ne oluyor ? Bu kuru bir seçim değil, tabi ki aday gösterebiliriz. Burada en önemli şey bizim oy kullanma hakkımızı kimse bizden alamaz. Yasal olarak biz bu kent konseyinin doğal üyesiyiz. Biz görevimizi yapmak istiyoruz, aday gösteriririz göstermeyiz o sonra ki iş. Orası birilerinin şov yapma yeri değil. Hepimizin yeri.’’ Şeklinde konuştu.

Haber Tarihi : 03.12.2021