ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Haber Süleymanpaşa Gündem

Kumbağ Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘ Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi kapsamında etkinlik düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında belirlediği ve izin aldığı iki aileye meslek liseli olmanın avantajıyla tamirat, boya ve temizlik kapsamında yardımcı oldular.

Aileler bu proje sebebiyle kendileriyle iletişime geçen ve yardımda bulunan okulun idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ettiler.

Etkinlik öğrenci velilerine konuşan Okul Müdürü Bilge Can; “Bu proje kapsamında okulumuzun öğretmen ve öğrencileri çevremizde yardıma muhtaç ailelere yardım ederek okulumuzla bulunduğumuz mahalle sakinleri arasında güçlü bağlar kurduk. Yardımda bulunulan ailelerin genellikle kendi ev ve bahçelerindeki bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yapamayacak durumda olan aileler var. Yardıma giden öğretmen ve öğrencilerin gönüllü olarak bu desteği verdi. Bu projede görev alan öğretmen ve öğrencilere; kapılarını kendilerine açan Kumbağ Mahallesindeki komşularına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Tarihi : 04.05.2019