Pandemi Sürecinin Ayın Personelleri Ödüllendirildi

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesinde Covid – 19 Pandemisi süresince Coronavirüslü veya şüphelisi hastalarla birebir temas durumunda kalmaktan çekinmeyerek özveriyle çalışan hastane personellerinden Haziran ayı itibariyle Ayın Personelleri seçimi yapıldı ve ödülleri törenle takdim edildi.

Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşen törene Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tülin Yıldız, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Berna Erdal, akademik ve idari personel ile basın mensupları katıldı.

Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş gerçekleştirdiği konuşmada, salgın sürecinin Üniversite Hastanesinin ve çalışanların üzerine büyük sorumluluk yüklediğini belirterek özverileri ile Ayın Personeli seçilen herkese, diğer çalışanlara örnek oldukları için çok teşekkür etti. Altıntaş, “Göstermiş olduğunuz fedakârlık karşısında Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mümin Şahin öncülüğünde ‘Biz ne yapabiliriz?’ diye istişare ederken, bu süreçte birimlerimizde büyük fedakârlık göstermiş çalışanlarımızı Ayın Personeli olarak ödüllendirme fikri ortaya çıktı. Seçilen arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Ayın personellerini seçmeye devam edeceğiz. Birçok hastanenin personelinde Coronavirüs nedeniyle vakalar ve kayıplar yaşandı. Çok şükür, biz bu noktada başarılıydık. Salgın daha bitmedi. Dikkat ve özen göstermeye devam edeceğiz. Dünya bir virüs nedeniyle yıkılırken, biz Türkiye olarak salgınla mücadelemizde dünyaya örnek olduk. Sağlık sistemimizin ne kadar güçlü olduğunu gördük ve gösterdik.  Rehavete kapılmak mücadelemizde bizi geriye götürür. Bu vesileyle tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği şu günlerde kahramanca ve fedakârca görevini yaparak tüm milletimize can veren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, sizleri ayakta alkışlıyoruz” dedi.

Programda konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ise “Bu etkinliğin asıl mimarı Başhekimimiz Doç. Dr. Nejat Altıntaş’tır. Kendisine yapmış olduğu vizyonerlik için teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde fedakârca çalışan sağlık personelimizi takdir ettiğimizin bir göstergesi olarak çok güzel bir fikir olduğu için biz de bu fikri destekledik. Sizlere salgın süresince göstermiş olduğunuz ilgi ve sabır ile ailelerinizden ve çocuklarınızdan uzak kalmayı göze alarak yaptığınız özveri için çok teşekkür ederiz. Bölgemiz, halkımız ve en önemlisi insanlık için göstermiş olduğunuz bu hizmetlerden dolayı sizleri alkışlıyorum. Personelimizin böyle bir dönemde motive olması çok güzel. Personelin özendirilmesi ve ödüllendirilmesini önemsiyoruz. Başta Ayın Personeli seçilen arkadaşlarımız olmak üzere tüm personelimize pandemi süresince hastalara karşı gösterdikleri ilgi ve alaka ile çalışkanlıklarından dolayı tekrar teşekkür ederim. Ayrıca idare amirleri nezdinde tüm çalışma arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Desteklerimiz devam edecektir” dedi.

Prof. Dr. Mümin Şahin konuşmasında ayrıca “Biz başlangıçta PCR testlerini İstanbul’a gönderiyorduk. Ancak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı, 1 Nisan 2020 tarihi itibariyle Tekirdağ ilinden toplanan numunelerden COVID-19 testleri yapmaya yetkili tek laboratuvar olarak hizmet vermeye başladı. Lüleburgaz’dan bu tarafa olan bölgeden alınan sürüntü testleri de tahlil için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesine geliyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mümin Şahin konuşmasını, “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA’nın Coronavirüs salgını süresince tedbirleri uygulamadaki başarısından dolayı Tekirdağ’ı Türkiye’nin örnek illerinden biri olarak göstermesi, bölgenin en önemli hastanesini bünyesinde bulunduran Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ailesi olarak bizleri gururlandırmıştır” diyerek tamamladı.

Konuşmalardan sonra Ayın Personelleri ödül törenine geçildi. Pandemi Polikliniğinde Veri Giriş Personeli olarak görev yapan Şule Aylanç, Acil Servis’ten Veri Giriş Personeli Emine Keser, Reanimasyon ve Yoğun Bakım Birimlerinde görev yapan Temizlik Personeli Şenay Pehlivanoğlu ile Enfeksiyon Pandemi Servisi Temizlik Görevlisi Nazan Özkan’a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi ve ödül takdim edildi. Teşekkür Belgesi ve Ödül Takdimi Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker ve Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş tarafından yapıldı.

Törenin ardından Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Başhekim Doç. Dr. Nejat Altıntaş, hastaneyi gezerek hastalarla hasbıhal etti ve Acil Servis bekleme salonunda yapılan güzelleştirme çalışmalarını inceledi.

Haber Tarihi : 04.07.2020