Perşembe Pazarında Çalışmalar Son Aşamada

Haber Süleymanpaşa Gündem

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapımı devam eden pazaryeri için son aşamaya gelindi.

Yavuz Mahallesi’nde Pazartesi ve Perşembe günleri kurulan kentin en büyük semt pazarının bulunduğu alanda inşa edilen modern kapalı semt pazarı, hızla yükseliyor.

 

ÇOCUK PARKI VE DİNLENME ALANLARI OLACAK

 

Tamamlandığında çocuk parkı, çay bahçesi ve dinlenme alanlarını da kapsayan 3400 metrekare kapalı alana sahip olacak olan semt pazarı ile Süleymanpaşa’nın yıllardır kanayan bir yarası daha tarihe karışmış olacak. Ayrıca Yavuz Mahallesi Ruşen Güneş Caddesi üzerinde gerçekleştirilen kapalı semt pazarı, faaliyete geçtiğinde pazarların kurulmadığı günlerde otopark olarak hizmet verecek. Ayrıca Pazar günleri elektronik ve giyim ağırlıklı sosyete pazarı konseptli olarak yerel firmaların yer alacağı pazar hizmeti de verilecek.

 

YÜKSEL: “KISA SÜREDE FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ”

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi. Başkan Yüksel, kapalı pazaryerinin havalar soğumaya başlamadan tamamlanarak hem pazarcı esnafının hem de vatandaşların kış aylarında sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

Haber Tarihi : 18.09.2020