Şentop Tekirdağ’da

Haber Süleymanpaşa Gündem

TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop bir dizi temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ’ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Şentop, ilk olarak Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’nin annesi Gülsüm Eti’nin Şelçuk Mahallesinde Cenaze Namazına katıldı. Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım merhumeye Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı ve sabırlar diledi.

TBMM Başkanı SŞentop ve Vali Yıldırım, Parlamentolararası Birlik Başkanlığı görevi sona erecek olan Gabriela Cuevas Barron ve kendisine eşlik eden TBMM Parlementolararası Birlik Başkanı Dr. Ravza Kavakçı Kan ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı ev sahipliğinde Rumeli İskelesi’nde bir araya geldi. Tekirdağ ziyaretinde Başkan Barron ve Kavakçı Kan ile bir süre görüşen Meclis Başkanı Şentop, Başkan Barron’a kendisini Tekirdağ’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bundan sonraki hayatında da başarılar diledi.

Ardından Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım, Başkan Barron’a ve TBMM Parlementolar Arası Birlik (PAB) Komisyonu Başkanı Dr. Ravza Kavakçı Kan’a Tekirdağ’ın tarihi ve turistik yerlerini tanıttıktan sonra Süleymanpaşa Belediyesi’ni ziyaret ettiler.  Ziyaretin ardından Meclis Başkanı Şentop ve Başkan Barron ile Kavakçı Kan Tekirdağ’dan ayrıldı.

Ziyarette Meclis Başkanı Şentop’a Vali Yıldırım, Eşi Güllühan Yıldırım, TBMM Parlementolar Arası Birlik (PAB) Komisyonu Başkanı Dr. Ravza Kavakçı Kan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve İl protokolü katıldı.

Haber Tarihi : 26.09.2020