Spora Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyorlar

Haber Süleymanpaşa Gündem

Sporu yaşam tarzı haline getiren yurttaşlar,  normalleşme süreci ile birlikte açılan spor salonlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Spor salonlarının coronavirüs tedbirleri kapsamında kapanması ile birlikte antrenörlerle online şekilde çalışmalara devam eden üyeler, salonlarda antrenman yapmanın daha avantajlı ve keyifli olduğunu belirtti.

Sağlıklı bir yaşam için düzgün beslenme ve sporun insan yaşamında ki öneminin farkında olduklarını dile getiren Nilay Buyural Şenel, üye olduğu spor salonunda tedbirler kapsamında spor yapmaya devam ettiklerini kaydetti.

Alınan önlemler ve çalışmalarla ilgili bilgiler veren spor salonu antrenörü Senem Bastık ise  sıkı tedbirlerle üyelerin güvenli şekilde spor yapmalarını sağladıklarını ifade etti.

Coronavirüs önlemleri kapsamında Stüdyo Pilates olarak üyelerin hareketsiz bir süreç yaşamamaları için online şekilde hizmete devam ettiklerini aktaran Bastık, hem bireysel hem de grup seansların beklentinin üzerinde verimli ve keyifli geçtiğini belirtti.

NORMAL YAŞAM, KURALLARA UYULDUĞU SÜRECE DAHA GÜVENLİ GEÇECEK

1 Haziran itibariyle spor salonlarında alınacak önlemlerin kendilerine bildirilmesiyle birlikte hazırlıklara başladıklarını aktaran Bastık, “Bu bağlamda aldığımız önlemler ise şöyle; salonda 10 metrekare başına bir kişi alınıyor. Girişte temassız ateş ölçerle üyelerimizin vücut ısılarını ölçüyoruz. Nakit para akışı yerine temassız kredi kartıyla ödemeleri alıyoruz. Antrenörlerimiz gelen üyelere hijyen kurallarını anlatarak, soyunma salonuna ve antrenmanın yapıldığı alana yönlendirme yapıyor. Duşlar ise kullanıma kapalı. Üyeler minderlerini yanlarında getiriyorlar. Kardio cihazlar araya sosyal mesafe bırakılarak kullanılıyor. Klima kullanılmıyor onu yerine salonun pencereleri havalandırma için açılıyor. Her antrenmanın arasında yarım saat süre bırakılarak, bu süre zarfında dezenfekte işlemleri yapılıyor. Salonda antrenman yapılmadığı esnada mutlaka maske kuralına uyuluyor. Elbette bu önlemlerle yaşamak zor. Psikolojik anlamda herkesin zorlandığını ve tedirgin olduğunu biliyoruz. Fakat normal yaşam, bu kurallara harfiyen uyulduğu sürece daha güvenli geçecektir.” dedi.

KENDİMİZE İYİ BAKMA ZAMANI

 Zamanın, kendimize iyi bakma zamanı olduğunu dile getiren Bastık, “Hem bedensel hem de psikolojik sağlığımıza ve dayanıklılığımıza özen göstermeliyiz. Bunun yolu da sağlıklı, dengeli beslenmek ve spor yapmak. Sonuç itibariyle, salonlarımıza ve spora kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerin alınan tedbirlerle sağlıklı bir şekilde atlatılması ve aynı sıkıntıları tekrar yaşamamak temennisiyle, herkese sağlıkla kalın, sporla kalın diyorum” sözlerini kaydetti.

Haber Tarihi : 02.07.2020