STANT SEÇİMİ BAŞARIYI ETKİLİYOR

Haber Gündem

Fuarlarda ve sahadaki ürün tanıtımına yönelik çalışmalarda, firma ve markaların vizyonunu yansıtan özel stantlar, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri içerisinde olumlu etki yaratıyor.

Kurumsal firmalar ve markaların ürün ve hizmet  tanıtımı, müşteri  ağını  genişletmesi,  kurumsal  itibarı açısından stant çalışmaları,önemli rol oynuyor. Fuarlarda ve sahadaki ürün tanıtımına yönelik organizasyonlarda, yüz yüze iletişim kurmanın avantajını, firmanın vizyonunu yansıtacak stantlarla tamamlamak ise önemli detaylar arasında. Ulusal ve uluslararası alanda stant tasarımı ve üretimi yapan KheironStand’ın sahibi Erol Işık, markalarıyla aynı dili konuşabilen özel tasarım stantların organizasyonlarda daha başarılı olduğuna dikkat çekti.

ETKİNLİK PLANLAYICISI İLE DOĞRU ŞEKİLDE AKTİVİTE EDİLME

Saint-Gobain Weber, Homend, BenQ, Canon gibi bir çok marka ve firmanın stantlarına  yönelik çalışma yürüten Erol Işık, pazarlama ve tanıtım çalışmalarına önemli etkisi olan stantlarla ilgili bilgi verdi. Işık, üreticiler ile tüketiciler arasında ki iletişimin fuar ve saha çalışmalarında etkin hale getirilmesinin önemli olduğunu aktardı. Günümüzde ki liderliğin, pazarlama ve tanıtım çalışmalarından geçtiğini vurgulayan Işık,  ürün standı veya fuar stantlarının iyi bir etkinlik planlayıcısı ile doğru şekilde aktivite edilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

 

BAŞARIYI BELİRLEYEN EN ÖNEMLİ UNSUR !

 

Stant seçiminin başarıyı belirleyici unsurlardan biri olduğunu ifade eden Işık, “İyi bir tasarımcıdan tutun da imalat ve pazarlama sorumlusuna kadar güçlü bir ekiple yürütülen ve markanın kimliğini, vizyonunu yansıtan özel tasarım stantlar, hedef kitleyi daha çok cezbeder ve başarıya götürür. Hangi malzemeyi, hangi malzemeyle kullanacağınız estetik ve statik açıdan da çok önemlidir. Stant üretimini yapan firma, aynı zamanda tüm fuar organizasyonunu da üstleniyorsa başarı imkansız değildir. Markaların ihtiyaçlarını yaratıcılıkla karşılamak gerekir. Tanıtım, fuar, organizasyon ve stant ihtiyacı duyulan tüm etkinliklerde, markanın kimliği ve geniş kitlelere hitap edebilmesi, domino taşı gibidir ve tüm süreç birbirini etkiler. O yüzden çok titiz ve profesyonel olmak gerekir. Pazarlama alanında yetişmiş ekiple beraber, ürünlerin tasarım ve üretiminde, markanın bütünleşik pazarlama iletişimini göz önüne alarak, çalışmalar yürütülmeli. Sürecin sorunsuz atlatılması için iş güvenliği de oldukça önemli. Üretim süreçlerinin sertifikalı ve alanında uzman kişiler tarafından yönetilmesi gerek.

 10 yıldır, KheironStand olarak bunlara çok dikkat ediyoruz.  İşinde uzman bir ekip ile çalıyoruz. Tasarımcımız Can Atalay, “Zihni Sinir” hayali karakterinin yaratıcısı İrfan Sayar’ın yanında yetişmiş, alanında gayet başarılı bir tasarımcı. A sınıfı iş güvenliği uzmanı Ünsal Karslı da gayet donanımlı bir isim. Ekibimiz sağlam bir kadrodan oluşuyor. Ürün teşhiri ,fuar, akrilik(pleksi), vakum, metal, ahşap, enjeksiyon, tel, PVC olmak üzere birçok stant çeşidi üretiyoruz. Aynı zamanda kurumsal mimari, ürün tasarımları ve uygulamaları çiziyor ve üretiyoruz. Organizasyonla da ilgileniyoruz. En ince ayrıntısına kadar titizlik ile çalışılmalı” dedi.

Pazarlama faaliyetleri  içerisinde önemli bir yer tutan ulusal ve uluslararası fuarların ise  işletmeler açısından  birçok  avantaj  sağladığını sözlerine ekleyen Işık, şunları kaydetti: “ Firmaların ürün ve hizmetlerini hedef kitleleri, rakipleri ve yatırımcıları ile buluşturdukları organizasyonlarda ve sahada ki ürün tanıtımlarında en ufak bir hata dahi olmamalı. Bu yüzden sektörde deneyimli firmalarla çalışmak önemlidir.  Teknolojiyi, yenilikleri takip eden, yaratıcılıkta sınır tanımayan işler, her zaman fark yaratır ve dikkat çeker. Stantlar da firmaları ne kadar iyi temsil ederse o kadar olumlu sonuçlar alınır”

Haber Tarihi : 12.03.2020