Süleymanpaşa'da kırsal mahalleler turnuvasının şampiyonu Bıyıkali oldu

Haber Süleymanpaşa Gündem

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel İlkay Erdoğan Kırsal Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'nının finalinde Kaşıkçıspor'u 5-4 yenen Bıyıkalispor oldu.

 

 

Turnuvada Bıyıkalispor ile Kaşıkçıspor arasındaki final karşılaşmasını Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kara, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile taraftarlar izledi. Büyük çekişmeye sahne olan final maçının normal süresi 3-3 bebare tamamlandı. Uzatmalarda rakibini 5-4 yenen Bıyıkalispor turnuvanın şampiyonu oldu. Bıyıkalisporlu futbolcular ve taraftarlar şampiyonluğu davullar ve havai fişekler eşliğinde kutladı. Mavi Beyazlılara şampiyonluk kupasını ve altın madalyaları Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ile birlikte takdim eden Başkan Yüksel, turnuva boyunca verdikleri mücadeleden dolayı finale kalan her iki takımı da tebrik etti. Yüksel, ayrıca sporun birlik ve beraberlik ruhuna uygun atmosferde geçen turnuvada yer alan tüm takımlara, görev alan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Yüksel, "Süleymanpaşa'mızın kırsal mahalle takımlarına yönelik olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Geleneksel İlkay Erdoğan Kırsal Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Bıyıkalispor-Kaşıkçıspor arasında oynanan final maçıyla son buldu. Gençlerimizi spora teşvik etmek, futbola duydukları ilgiyi arttırarak yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlamak, birlik ve beraberliklerini güçlendirmek amacıyla bu yıl 12 takımımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz turnuvada, şampiyonluğunu ilan eden Bıyıkalispor'u tebrik ediyor, final müsabakasında örnek bir centilmenlik sergileyen rakibi Kaşıkçıspor'a teşekkür ediyorum. Turnuvamızın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılan tüm takımlarımıza can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Haber Tarihi : 11.05.2022