Süleymanpaşa Belediyesi’nden Hem Bayrak Hem Kandil Simidi

Haber Süleymanpaşa Gündem

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Mevlid Kandili münasebetiyle Eski ve Yeni Sanayi esnafı ile kırsal mahallelerde kandil simidi takdimi gerçekleştirildi. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla hem esnafa hem de vatandaşlara Türk Bayrağı hediye edildi.

EKİPLER SİMİT DAĞITIP KANDİLİ KUTLADI

Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Eski Sanayi Sitesi ve Yeni Sanayi Sitesi esnafın Mevlid Kandili’ni kutlayarak kandil simidi ikramında bulundular ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in sevgi ve selamlarını ilettiler. Ayrıca kırsal mahallelere de ziyaretlerde bulunan ekipler, buralarda yaşayan vatandaşların Mevlid Kandili’ni kutlayıp simit ikram ettiler.

CUMHURİYET BAYRAMI’NDA TÜRK BAYRAĞI HEDİYESİ

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirildi. Zabıta Müdürlüğü tarafından esnaf ziyaretleri yapılarak içinde Başkan Yüksel’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama notunun da yer aldığı Türk Bayrakları hediye edildi. Vatandaşlara da hediye edilen bayraklar, büyük memnuniyet yarattı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Mevlid Kandili münasebetiyle Köprübaşı Mevkii’nde vatandaşlara kandil simidi ikram etti. Yüksel, kandil simidi ikramında bulunduğu vatandaşlarla sohbet ederek her birinin kandilini kutladı.

İkramın ardından açıklamada bulunan Başkan Yüksel, Mevlid Kandili’nin tüm İslam alemine hayırlı olması dileklerini paylaştı. Yüksel, “Bugün, âlemlere rahmet ve rehber olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin, dünyayı teşriflerinin 1450’inci sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesini kutladığımız Mevlid Kandili dolayısıyla, vatandaşlarımıza kandil simidi ikramında bulunduk. Allah, nice kandilleri huzur ve güven içinde eda etmeyi bu güzel millete nasip etsin; cümlemizin hayrını kabul ve makbul eylesin,” diye konuştu.

Yüksel’e kandil simidi ikramında Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar da eşlik etti.s

Haber Tarihi : 29.10.2020