Süleymanpaşada Engelsiz Atölye Açıldı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Engelsiz Yaşam Derneği Engelsiz Atölyesi törenle hizmete girdi.

Engelsiz Yaşam Derneğinin tasarladığı Engelsiz Atölye Peştemalcı caddesinde hizmete girdi. Engelsiz Atölye için açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış Törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan  Vekili Münür Karaevli, Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ,Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, ve Dernek üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan  Vekili Münür Karaevli Engelsiz Yaşam Derneğini kutlayarak;” Engelsiz Yaşam Derneğinin çalışmalarından dolayı kutluyorum. Çok güzel çalışmalara örnek oluyorlar. Bize her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz. Açılışın hayırlı olmasını diliyorum. Kendilerine başarıla diliyorum” dedi.

Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü ise Engelsiz Yaşam Derneğinin kuruluşundan bugüne bir çok çalışmaya imza attıklarını ifade ederek;” 2014 yılında Engelsiz Yaşam Derneğinin kurduk.  İlk projemizi Trakya Kalınma Ajansı ile Görme Engelliler üzerine yaptık. Şu anda 6 nokta Körler Derneğinin Devrini yapmaya çalışıyoruz. Ben hiçbir engellinin bir yerde sabit oturmasını, kendi başına çürümesini istemedim.  Her zaman üretimde katkı sağlamasını istedim.  Tüm engellilerin ayrı ayrı yapabilecekleri yetenekleri var. Bunun  önüne yeter ki engel konulmasın. Engellilerimizin üretim yapmaları için Engelsiz Atölyeyi imece usulü açtık” şeklinde konuştu.

Haber Tarihi : 26.09.2020