Şüpheliler serbest bırakıldı

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy’de önceki gün Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceviz Sokak C Blok No: 18/4’ün teras katında yaşanan esrarengiz olay sonrası Çerkezköy’den götürülen ve İstanbul’da Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi karşısında boş alanda bir aracın bagajından çıkan cesedin, 2007 yılında malulen emekli olan polis memuru 48 yaşındaki Mahmut Taşdelen’e ait olduğu tespit edildi. İstanbul Cinayet Büro, Tekirdağ Cinayet Büro ve Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin yürüttüğü ortak soruşturma sonucunda gözaltına alınan beş şüpheli çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

 

İddiaya göre aralarında alacak verecek davası bulunan A.Ç, C.E ve E.T ve Ali T. 48 yaşındaki malulen emekli polis memuru Mahmut Taşdelen’i Çerkezköy’e davet etti. Bir süre önce kalp ameliyatı olduğu iddia edilen Taşdelen Çerkezköy’e gelerek Çerkezköy Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceviz Sokak C Blok No: 18/4’de bulunan çatı katındaki dublekste A.Ç, C.E ve E.T İle görüştü. Daha sonra iddiaya göre Pazar günü sabaha karşı 04.00 sıralarında Taşdelen’in beşinci kattan aşağıya atladığını gören zanlılar aşağıya inip malulen emekli polis memurunu arabaya bindirerek hastaneye götürmeye çalışırken, bu esnada şahsın öldüğünü anlamaları üzerine maktulün cesedini 35 DK 893 plakalı Wolkswagen Passat markalı aracın bagajına koyarak İstanbul’a götürdüler. İddialara göre aracı Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin karşısında bulunan arsaya terk eden zanlılar Aksaray’da bir otele yerleşip avukatlarını arayarak polise teslim oldular.

 

 

POLİS DELİL ARADI

 

İstanbul Cinayet Büro ekipleri cinayete ilişkin aldığı ihbarı değerlendirerek Yedikule Hastanesi karşısında park halindeki araca ulaştı. Ardından soruşturma genişletilirken, olayın rotası Çerkezköy’e çevrildi. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ve Tekirdağ Cinayet Büro ekipleri mahalleyi ablukaya alarak olay yerinde gün boyunca delil aradı. Görgü tanıklarının ifadelerine başvuran ve çevredeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen polisler, soruşturmaya dahil olan üç ismi ve Çerkezköy’de ikamet eden U.A ile İ.Ş’yi de gözaltına aldı.

 

BEŞ ŞÜPHELİDE SERBEST BIRAKILDI

 

Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı ilk incelemenin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda bulunan Mahmut Taşdelen’in cesedi ailesine teslim edildi. Taşdelen’in ölümü ile gözaltına alınan A.Ç., C.E.,A.T, U.A ve İ.Ş Çerkezköy Adliyesi’ndeki savcılık sorgusunun serbest bırakıldı. Taşdelen’in yakınlarının olaydan iki gün önce kayıp başvurusunda bulunduğu iddia edilirken, zanlılar ifadelerinde olay günü Taşdelen ile Çerkezköy’de buluştuklarını, Taşdelen’in kendisini teras kattan aşağıya attığını, hastaneye götürürken yolda öldüğünü, paniğe kapılarak Taşdelen’i arabada bıraktıklarını ve avukatlarını arayarak polise teslim olduklarını kaydettiler.

Haber Tarihi : 27.05.2021