Tam 12’den vurmak için

Haber Süleymanpaşa diğer Branşlar

Tekirdağlı okçular hedefi 12’den vurmak için çalışmalarına hız verdi.
Süleymanpaşa Belediyesi  Spor Kulübü  ve  Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü  okçuluk takımı sporcuları antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.
Pandemi döneminde sosyal mesafeye uyularak yapılan idmanlarda sporcular Tekirdağ’a yeni dereceler getirebilmek için çalışıyor.
Antrenmanı Gençlik ve spor Süleymanpaşa ilçe Müdürü Hüseyin Mutlu’da ziyaret etti.
İlçe müdürü Mutlu ziyarette sporculara başarılar dileyerek sosyal mesafe ve maskeye vurgu yaptı.
Sporculardan İrem Aksoy 5 yıldır okçuluk sporu ile uğraştığını ifade ederek şunları kaydetti;” Pandemi döneminde okçuluk yapılabilecek en risksiz sporlardan bir tanesi. Bunun için gönül rahatlığıyla spor yapabilirler. Bayanlar spor yapamaz diye bir algı var.  Bu algı tamamen yanlış. Bayanlarda erkekler kadar spor yapabilir” dedi.
Erdem Ozkan Sapan ise okçuluk sporu ile ilgilendiği için çok memnun olduğunu ifade ederek,” pandemi döneminde okçuluk sporunu gönül rahatlığı ile yapabiliyoruz.  Daha önce bir çok iller arası müsabakalara katıldım.  Bu dönemde iyi hazırlanıp gelecek şampiyonlarda başarılı olmak istiyorum” dedi.
“2 kardeş ok”
Tekirdağ’da 2 kardeş ok alarak anılan Yusuf Esad Erganlı  kardeşi ile birlikte spor yapmaktan dolayı memnun olduğu söyledi. Furkan Erganlı ise ilerleyen yıllarda Tekirdağ’a derece getireceğini söyledi.
Eylül Karakulak  kendisini daha geliştirerek okçuluk eğitmeni olmak istediğini ifade etti.

Haber Tarihi : 02.01.2021