Taraftarlar Federasyona Tepki Gösterdi

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağspor taraftar lideri Fatih Oğuz Dal, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) BAL ligleriyle ilgili almış olduğu karara tepki gösterdi.

TFF tarihi bir hataya imza atarak BAL liginde lider olan takımı şampiyon sayarak 3. Lige terfi ettirdi. TFF şampiyonluk şansı olan başta Tekirdağspor olmak üzere bir çok BAL kulübünün hakkını hiçe saydı.

Bu inanılmaz karara en büyük tepki iste Tekirdağspor taraftarlarından geldi. Tekirdağspor taraftar lideri Fatih Oğuz Dal yaptığı açıklamada bu kararın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Başta Tekirdağspor olmak üzere birçok kulübün hakkının yendiğini ifade eden Dal, şunları kaydetti;” Yönetimimiz, Siyasilerimiz ve taraftarlarımız Tekirdağspor’u 3.lige çıkarmak için elinden gelen her şeyi yaptılar. Yaklaşık 12 saate varan deplasmanlarda bile takımımızı yalnız bırakmadık. TFF’nin bu kararını kabul etmemiz mümkün değil. Federasyon hiçbir kulübü mağdur etmeyecek şekilde yeni bir düzenleme yapmalıdır. Hakkı yenen bir çok BAL kulübü ile irtibat halindeyiz. Gerektiği halde bu BAL ligi kulüpleriyle birlikte eylem yapmaktan asla kaçınmayacağız.”

Haber Tarihi : 13.07.2020