Tekirdağ’da Büyük Koronavirüs Denetimi

Haber Süleymanpaşa Gündem

İçişleri Bakanlığı tarafından organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Korona virüsü denetimleri, Tekirdağ genelinde olduğu gibi Süleymanpaşa’da da gerçekleştirildi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, insanların etkileşim içerisinde olduğu kamuya açık alanları denetleyerek vatandaşlara Covid-19 virüsüne karşı bilinçli davranılması konusunda gerekli uyarıları yaptı.

Denetimler kapsamında Süleymanpaşa genelinde kafeler, alışveriş merkezleri, semt pazarları ve tüm esnaf salgın tedbirleri kapsamında denetimden geçirildi. Ağırlıklı olarak insanların etkileşim içerisinde olduğu kamuya açık alanlarda yapılan denetimlerde vatandaşlara Korona virüsüne karşı bilinçli davranılması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, denetimler sırasında “Covid-19 salgınının başladığı günden bu yana Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri ve Cumhubaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda gerekli kararların ve önlemlerin alınarak uygulamaya geçildi. Uygulamada aksaklık yaşanmaması için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görevlendirildi ve denetimlerin yapıldı, vatandaşlarımızın kurallara tam olarak uyacağına ve bu zor günleri birlikte aşacağımıza inancımız tam” şeklinde konuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün de aktif olarak yer aldığı denetimlere Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdür Vekili Fatih Bozboyacı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Turgut Ünsal da iştirak etti.

Haber Tarihi : 08.08.2020