Tekirdağ'da Asayiş Baskını

Haber Gündem

Süleymanpaşa ve Çorlu’da polis tarafından düzenlenen uygulamada 4 ruhsatsız tabanca ele geçirildi, 5 şüpheli gözaltına alındı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş, Narkotik, Terörle Mücadele, Özel Harekat ekiplerinin de katılımıyla Süleymanpaşa ilçesinin Aydoğdu, Karadeniz ve TOKİ, Çorlu ilçesinin de Hıdırağa Mahalleleri'nde eş zamanlı uygulama yaptı. Dron da kullanılan uygulamada daha önceden belirlenen adreslere baskın yapıldı. Adreslerde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca, 1 şarjör, tabancalara ait mermiler ve şase numarası silinmiş 1 motosiklet ele geçirildi.

Biri hakkında dolandırıcılık suçundan arama kaydı bulunan 5 şüpheli gözaltına alındı.

Ergene’de jandarmanın bir araçta yaptığı aramada uyuşturucu maddeler ele geçirildi, 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin jandarmayı görünce üzerlerindeki uyuşturucuları dışarıya attıkları belirlendi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ile Ergene Velimeşe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları çalışmada bir araçta uyuşturucu madde bulunduğunu belirledi. Aracı takibe alan jandarma ekiplerin durdurup içinde bulunan  H.İ.K., E.Y., M.U, F.Ç ve Y.Ç.'nin üzerleri ve araçta arama yaptı. Şüphelilerin jandarmayı görünce üzerlerinde bulunan satışa hazır 15 fişek halinde 9 gram eroin, 2 fişek 4 gram bonzai ve 1 fişek halinde 2 gram toz esrarı araçtan dışarıya attıkları belirlendi. 

Haber Tarihi : 26.10.2020