Tekirdağ Şehidini Uğurladı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz, son yolculuğuna uğurlandı.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde patlayıcıların intikali sırasında meydana gelen patlamanın ardından patlayıcıların kontrollü olarak imha edilmesi maksadıyla taşındığı kamyondan indirildiği sırada yaşanan patlamada Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz şehit olmuştu. Şehidimiz için Tekirdağ'da tören düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törede İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti İL Başkanı Mestan Özcan, CHP Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Şener Saygın, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya,  İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende şehit babası Basri Akgöz, Eşi Canan Akgöz, Oğulları Alper ve Basri güçlükle ayakta durdu.

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz’ün eşi Canan Akgöz ve Oğlu Alper Akgöz askeri üniforma giydi.

Rüstempaşa Camii’nde Cuma namazından sonra kılınan cenaze namazıyla şehit son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeyi tören mangası ile birlikte İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım omuzladı.

Şehit Halil Tuna Akgöz’ün evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Haber Tarihi : 11.07.2020