TEKİRDAĞ TEK YÜREK OLDU

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağspor’un 3.lige çıkmasını Milletvekili, Belediye Başkanı  ve taraftarlar hep birlikte kutladı. Omuz omuza şampiyon Tekirdağspor tezuraatları yapıldı.
Tekirdağspor’un da aralarında bulunduğu 9 BAL Kulübü, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru’nun yoğun çalışması sonucunda 3. Lige çıktılar.
Kararın ardından Tekirdağspor Taraftarları, sahil banında bulunan Tekirdağspor Tesislerinin adeta bayram yerine çevirdi.  Tekirdağspor taraftarlarına AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’da eşlik etti. Siyasiler ve taraftarlar hep birlikte Tekirdağspor tezuraatları yaptılar. Karşılıklı oyun oynadılar.
Tekirdağspor’un 3.lige çıkması ile ilgili konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel Tekirdağsporun 3. Lige çıkmasından dolayı çok sevinçli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;”  Tekirdağpor’un 3. Lige çıkması için görüşmelerimi sürdürdük. TFF En sonunda Tekirdağspor 3. Lige çıktı. Bu konuda Emeği Geçen Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Meclis Başkanımız Mustafa Şentop, Süleymanpaşa  Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuruya, tüm Tekirdağspor taraftarlarına teşekkür ediyorum.”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise daha önce alınan kararın adaletli olmadığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bu kararın bozulması için Tahkim Kuruluna dilekçeyi verdik.  Dilekçeden sonra da Meclis Başkanımız Mustafa Şentop  süreci başından sonuna kadar takip etti. Milletvekillerimiz deveye girdi. Bunun için herkes tek yürek oldu. 3 .lige çıkmak bizim için önemli ancak her sene bir üst ligde oynayabilecek bir takım oluşturmamız çok önemli.  Tekirdağspor ne Süleymanpaşa Belediyesinin nede yönetimin takımı. Tekirdağspor Tekirdağ’ın takımı. Bu takıma Tekirdağ Büyükşehir’inde destek vermesi lazım”
AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ise Tekirdağspor’a desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Haber Tarihi : 30.07.2020