Tekirdağ Ülkü Ocakları’ndan Şehitlik Ziyareti

Haber Gündem

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, eş zamanlı olarak tüm ilçelerde 14-20 Nisan Şehitlik Haftası dolayısıyla Şehitlikleri ziyaret etti.

Süleymanpaşa’da Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu şehitlikleri ziyaret ederken ilçelerde; ilçe Ocak başkanları ve yöneticileri ilçelerde bulunan şehitlikleri ziyaret ederek, şehitlerimizin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim okudular.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu yaptığı açıklamada, “Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak ilçelerimizde bulunan Şehitleri ziyaret ederek şehitlerimizin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim okuduk” dedi.

Açıklamalarının devamında Zıvalıoğlu, “Vatan uğruna canlarını hiçe sayan, şehadeti göze alarak mücadele verip şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize minnet borçluyuz. Mehmet Akif’in, İstiklal Marşı’mızda “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda/ Şüheda fışkıracak toprağı sıksan Şüheda!” mısralarında dile getirdiği gibi; bu toprakları bize vatan kılan, her karışını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman gurur kaynağımız olmuştur.

Milletçe tarihimiz boyunca, “Ölürsek Şehit, kalırsak Gazi oluruz.” düsturuyla bağımsızlık mücadelesi verdik ve ay yıldızlı al bayrağımız için büyük fedakârlıklar gösterdik. 100 yıl önce Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da bugün ise; Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’da, Mavi Vatanda, istiklal ve istikbalimiz için milletçe kutlu mücadelemiz devam etmekte. Bu yüce millet var oldukça kahramanlık destanları yazılmaya devam edecektir. Bizler; vatan, bayrak, millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan şehitler ve gazilerle dolu bir milletiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 14-20 Nisan Şehitler Haftasında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimiz ve canını siper ederek milli ve manevi değerlerimiz uğruna toprağın bağrına düşen bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun” açıklamalarında bulundu.

Haber Tarihi : 19.04.2021