Tekirdağspor, 3. Tura Yükseldi

Haber Süleymanpaşa Futbol

Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur karşılaşmasında Tekirdağspor, kendi sahasında konuk ettiği Siivrispor’u 2-1 mağlup etti.

Tekirdağspor Ziraat Türkiye Kupası 2. Turunda 3. Lig ekiplerinden Silivrispor’u konuk etti.

Karşılaşmayı Tekirdağ Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Sağlık İl Müdür Yardımcısı Zafer Soykır’ın yanı sıra daire müdürleri izledi.

Maçın 26. Dakikasında Silivrispor Ömer Faruk Acı’nın attığı gol ile 1-0 öne geçti.

Maçın 43. Dakikasında Ardahan Gündoğdu kırmızı kartla atılarak Silivrispor’u 10 kişi bıraktı.

Maçın 44. Dakikasında Temsilcimiz Kaptanı Fatih Çakır’ın 90 gönderdiği firik golü ile Tekirdağspor beraberliği yakaladı. 1-1

Maçın ilk yarısı 1-1 sona erdi.

Maçın 62. Dakikasında Emrah Şenol Tekirdağspor’u öne geçirdi. 2-1

Maçın 70. Dakikasında Penaltı atışında Fatih Çakır topu kaleciye nişanladı.

Maçın 90+2 dakikasında Tufan Deniz Gelen kırmızı kart görerek Silivrispor’u 9 kişi bıraktı.

Karşılaşmada başka gol olmayınca Tekirdağspor Silivrispor’u 2-1 mağlup ederek adını 3. Tura yazdırdı.

Karşılaşma sonrası Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru ve Teknik Direktör Tevfik Saygılı Gazetemize açıklama yaptı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım açıklamasında oynanan oyundan memnun olduğunu ifade ederek; “ İnşallah bundan sonradaki bu tür sonuçlar alırız. İnşallah Türkiye kupasında ilerlemeye devam ederiz” dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Tekirdağspor’a verilen emeklerin sahada karşılığını aldıklarını ifade ederek; “Süleymanpaşa Belediye Tekirdağspor’a ciddi anlamda sahip çıkıyor ama tek başımıza da zorlanıyoruz. Keşke Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a destek verse bu takım çok daha iyi yerlerde olabilir. Şu anda A Spor’da Bütün Türkiye bu maçı seyretti. Tekirdağ’ın ismini değişik ergumanlar var ama hazır fırsat varken denden sahip çıkılmıyor bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru ise galibiyetten dolayı oyuncularını kutlayarak, kupada gidebilecekleri yakar yukarı gitmek istediklerini söyledi.

Teknik Direktör Tevfik Saygılı ilk yarı kafa kafaya bir oyun oynadıklarını ifade ederek, “2. Yarı rakibin 10 kişi kalmasıyla oyunu kontrol altına aldık. Bize hem maç kazanmaya hem de takımı yapmaya çalışıyoruz. Bizim için hem hazırlık hem de kupa maçı oldu. Kazanarak bitirmek güzel. Her geçen hafta daha iyi olacağız. Türkiye Kupasında gittiğimiz yere kadar gideceğiz”

Haber Tarihi : 22.10.2020