Tekirdağspor için elini taşın altına koyma zamanı!

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru ve Tekirdağspor yönetimi, basın toplantısında, Tekirdağspor’un 55. Yılına özel olarak düzenlenen piyango çekilişine, herkesin katılım göstermesini beklediklerini vurguladı.

Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru ve Tekirdağspor Yönetimi, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde bulunan Paşa Cafe’de basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Göreve geldikten sonra geçen yaklaşık üç yıllık sürede Tekirdağspor önceki senelerden kalma borçlarını ödediklerini ve Tekirdağspor için büyük bir mücadele verdiklerini vurgulayan Kuru, “Yaklaşık 3 yıldır yaptığımız işlerden ve bu süreçteki ekonomik düzenden bahsedeceğiz. Yaklaşık 3 yıldır, kulbümüzün maddi boyutta çektiği zorluklardan, maruz kaldığımız geçmiş dönem borçlarından sürekli bahsediyoruz. Geçmiş dönem yönetimleri gibi bizlerde bu durumdan oldukça rahatsızız. Tüm yönetimler, şehrimizin ortak değeri olan Tekirdağspor için sadece her dönem aynı kişilerden destek görebilmiş ve aynı kişilerde Kulübümüze destek olmaktan artik yorgun düşmüş durumdalar. Şehrimizde kulübümüze en büyük desteği veren hiç bir zaman yalnız bırakmayan sizlerinde çok iyi bildiği sadece Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel var onun dışında büyük yatırımcılar, bürokratlar, siyasi kimliği olan kişiler , belediye başkanları kimse bize yardımcı olmuyor.” Dedi.

Tekirdağspor’un 55. Yılına özel olarak başlattıkları piyango çekilişine imkanı olan herkesin katılması gerektiğini vurgulayan başkan Mülahim Kuru, “şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımdan beni kırmayanlar ile beraber biz elimizden geldiğince sırtlanıyor ciddi fedakarlıklar vererek bu tekneyi yürütmeye çalışıyoruz ancak bu ne sadece benimle ne Cüneyt Başkanımızın çabaları ile ne de üç dört arkadaşımızın desteği ile olur. Bu birlik ile olur beraberlik ile olur çorbada herkesin gücünce koyacağı tuz ile olur. Şehrimizde yatırım yapan iş adamlarının, çarşıda dükkanı olan esnafımızın, Ankara da sesimiz olan Millet Vekillerimizin, Bürokratlarımızın kısacası herkesin desteklerini bekliyoruz. Ben ve ekibim bu durumu düşünerek herkesin ortak olarak da katılım sağlayabileceği, gücü yetenin tek olarak da katılabileceği, Kulüp ihtiyaçlarını karşılamak adına, daha önce ki dönemlerde yapılanı andıran, aramızda bazı ağabeylerimizin hatırlayabileceği otomobil çekilişine benzeyen ancak dönemimizin şartlarını göz önüne getirdiğimizde bürokrasi işlemlerinin ve başvuru şartlarının oldukça ağır olan karşılığı Nakit Olmayan Eşya Piyangosu adı altında 55. yılımıza özel bir geleneği başlatmaya karar verdik. Böyle bir piyango çalışması ile de yıllarca gelenek hale gelecek olan ve Tekirdağ’ımızın ortak değerini paylaşan herkesin birleşerek destek sağlayabileceği bir çözüm olacağını düşünmekteyiz.

Çekiliş kapsamında 3 adet 2021 Model Renault Clio Araba, 1 adet kuba motorbisiklet, 3 adet İphone telefon kazanma şansı sağlamaktayız, 5.000,00 Türk Lirası olan biletlerden toplam 1000 adet satarak alan kişinin de 1000 kişi içinde piyango çıkma ihtimali de yükselecektir” dedi.

Biletlere İlginin Artması Gerekiyor

Piyango çekilişi için bin bilet bastırıldığını ancak şuana kadar 97 biletin satıldığını belirten Mülahim Kuru, biletlere ilginin daha yüksek olması gerektiğini, aksi takdirde sezon planlamasında ekonomik olarak ciddi zorluklar yaşayacaklarının altını çizdi. Kuru konuşmasında, “Mili Piyango Genel Müdürlüğü’nden aldığımız izin kararına istinaden Tekirdağ Valiliğinden almış olduğumuz izin ile Milli Piyango çekilişi kapsamında 1 Aralık tarihinden günümüzde kadar 97 bilet sattık. Bu biletlerle kasamıza şuan 485 bin TL tutarında para girdi. Bu konuda desteğe ihtiyaç duymaktayız. Planladığımız satış rakamlarına çıkamadığımız takdirde sezon bütçesini finanse etme konusunda ciddi sorunlar yaşayacağız. Hatta üzülerek belirtmek istiyorum ki belki bırakmak zorunda bile kalacağız” ifadelerini kullandı.

Kuru ayrıca, satılacak bin bilet ile birlikte elde edilecek paranın Tekirdağspor’un bütçesi için çok önemli bir gelir kalemi olacağının da altını çizdi.

Göreve geldikleri günden bu yana Tekirdağspor’un geçmiş dönem borçlarını ödediklerini vurgulayan Kuru, şunları söyledi: “Tekirdağspor’un 1985 yılından bugüne kadar gelmiş SGK borcunun 2015 yılından öncesini tamamen ödeyip, sonraki dönemi de yapılandırarak 2023 yılı Aralık ayına kadar olan tüm taksitlerini ödedik. Kulüp bünyesinde şuan 8 sigortalı personel çalışmakta ve hepsinin SGK primleri aylık olarak ödenmektedir. UÇK’ya iletilmiş sporcu borçları içinde yaklaşık 00 bin TL ödeyerek kulübümüzün maruz kaldığı transfer yasağını da kaldırdık. En büyük amacımız borçsuz bir Tekirdağspor.”

Yönetim olarak Tekirdağspor için büyük projeler ürettiklerini belirten Kuru, Tekirdağspor bünyesi altına kadın hentbol takımını kazandırdıklarını ifade etti.

Kuru son olarak Tekirdağspor için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayarak, tüm Tekirdağlılara şöyle seslendi: “Tekirdağspor, tarihi geçmişi olan, Tekirdağ şehrinin tamamını kapsayan, 55 yıldır bu şehrin en büyük değeri olan bir kulüptür. Tekirdağ’da yaşayan, Tekirdağ’da para kazanan herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu şehrin idari amirlerinden, siyasilerimizden, milletvekillerimizden, belediye başkanlarımızdan, bürokratlarımızdan, iş adamlarımızdan, esnafımızdan kısacası Tekirdağ şehrine aidiyet duygusu taşıyan herkesten beklentimiz, bu şehrin en büyük değeri, en büyük markası olan Tekirdağspor’a sahip çıkmalarıdır”

Haber Tarihi : 25.11.2021