Tekirdağspor Liderlik Peşinde

Haber Süleymanpaşa diğer Branşlar

Son oynadığı 6 karşılaşmayı da kazanan Tekirdağspor, gözünü liderliğe dikti.
Türkiye 1.Hentbol Bayanlar lignine şansız bir mağlubiyetle başlayan Tekirdağspor, durdurulamadı.  Bu maçın ardından ligde fırtına gibi esen Tekirdağspor, Adana Adasokağıspor’u da deplasmanda 33-28 geçerek son çıktığı 6 maçı da kazandı. 
Gözünü liderliğe diken temsilcimiz lig lideri Ankara Büyükşehir Belediyesi Egospor’u Atatürk Spor Salonunda ağırlayacak. Temsilcimiz  Ankara Büyükşehir Belediyesi Egospor’u mağlup etmesi halinde hem galibiyet serisini sürdürecek hem de liderlik koltuğunu oturacak.
Türkiye 1.Hentbol Bayanlar ligi ile ilgili Tekirdağspor Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Tarık Mutlu gazetemize açıklama yaptı.
Mutlu açıklamasında Cumartesi günün oynayacakları Temsilcimiz  Ankara Büyükşehir Belediyesi Egospor maçının önemine dikkat çekerek, şunları kaydetti;” Geçen hafta evimizdeki önemli Polatlı Beldiyespor galibiyetinin ardından sonra bu hafta deplasmanda oynadığımız Adana maçının önemi iki kat daha fazlaydı. Bizim için hafta içi çok iyi çalışarak Adana maçına en iyi şekilde hazırlandık . Bütün maç boyunca oyunun kontrolü bizdeydi. İstediklerimizi sahaya yansıttık ve Adana deplasmanından güzel oyun ve galibiyet ile döndük. Hiç vakit kaybetmeden önümüzdeki hafta sonu oynayacağımız Ankara Büyükşehir Belediye Ego maçının hazırlıklarına başlayacağız . Ankara ekibi şuanda yenilgisiz lider durumunda. Ligde 6 maçlık galibiyet serisini 7 maça çıkarıp Ankara takımına ligde ilk yenilgisini aldırmak istiyoruz . Bu maç bir nevi liderlik maçı kazanırsak ligde 1.sıraya yerleşeceğiz. Bunun için de her anlamda maça iyi hazırlanmak istiyoruz”

Haber Tarihi : 17.11.2020