Teknofest’e Çerkezköy damga vuruyor

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi ve Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Teknofest Tübitak 2021’e damga vurdu. Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi, döner kanat kategorisinde Sirius takımı, sabit kanat kategorisinde Polaris ve Vega takımları ile kavramsal tasarım raporu aşamasına başarıyla geçerken, , Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökdoğan takımı, sabit kanat kategorisinde kavramsal tasarım raporu aşamasını başarıyla geçti.

Çerkezköy öğrencileri öğrencileri elde ettikleri başarılar ile ilçenin adını her yerde duyurmaya devam ediyor. Danışman öğretmenleri öncülüğünde Teknofast’e de hazırlanan Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi ve Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri elde ettiği başarılar ile okullarını, öğretmenlerini ve ailelerini gururlandırarak Çerkezköy’ün adını bir kez daha duyurdu.

KAVRAMSAL TASARIM RAPORU AŞAMASINA GEÇTİLER

Teknofest Tübitak 2021 liseler arası insansız hava araçları yarışmasında, Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi Sirius takımı 85 puanla, döner kanat kategorisinde, sabit kanat kategorisinde Polaris takımı 93 puan ve Vega takımı 82 puanla kavramsal tasarım raporu aşamasına başarıyla geçti. İHA yarışmasında Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi 3 takım ile mücadeleye devam ediyor. Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gökdoğan takımı da insansız hava araçları, sabit kanat kategorisinde kavramsal tasarım raporu aşamasını başarıyla geçti.

Haber Tarihi : 14.04.2021