Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Haber Çorlu Gündem

Gündem maddelerinin okunmasına geçilmeden önce Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, başkan olması ile birlikte boşalan başkan yardımcılığı görevine Belediye Meclis Kâtip Üyesi Hülya Perin’in atandığını bildirdi.

Temmuz ayı olağan meclisinde alınan kararlar şöyle oldu:

-          Belediye Başkanına borçlanma yetkisi verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

-          Birimler arası ödenek aktarılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-         Yenice Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan,  daha önce de jandarma binası olarak kullanılan binanın 10 yıllığına İlçe Jandarma Komutanlığı’na tahsis edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

-     Seymen Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan bir parselin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne devri hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Ergene İlçesi Sağlık Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan bir parselin Maliye Hazinesine devri hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-          Ergene İlçesi Sağlık Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan parselin devir işlemlerine ilişkin protokol yapılmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

-          Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

-          İmar planı değişikliği talepleri oy birliğiyle İmar Komisyonu’na havale edildi.

-          İmar Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Haber Tarihi : 05.07.2018