TESKİ MALKARA’DA YENİ İÇME SUYU HATTI ÇALIŞMALARINA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Haber Malkara Gündem

Kurulduğu tarihten bu yana ilçemiz genelinde büyük altyapı yatırımları gerçekleştiren Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Malkara’da içme suyu şebekesine yönelik olarak başlattığı yenileme çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor.

TESKİ, ilçe merkezimiz ve kırsal mahallelerimiz olmak üzere tüm yerleşim birimlerine içme suyu sağlamak adına büyük bir kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan içme suyu kaynağı bulunmayan yerleşim yerlerine yeni kaynaklar sağlayarak bir yandan eski içme suyu şebekelerini yenileyerek bir yandan da yeni içme suyu şebekeleri inşa ederek hemşehrilerimize sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna ulaştırıyor.

Yeni içme suyu hattı çalışmaları ile ilgili bilgi almak için TESKİ Malkara Şube Müdürü Nazmi Sağdıç’ı ziyaret eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkara’mız, hızla büyüyen, belediye hizmetlerine ihtiyaçları her geçen yıl daha fazla artan ve tüm yatırımların büyük bir özenle gerçekleştirilmesi gereken bir ilçemiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak ilçe merkezimiz ve kırsal mahallerimizin problemlerini çözme yolunda önemli mesafeler alıyoruz. Malkara Belediyesi olarak geride bıraktığımız günlerde TESKİ ile işbirliği içerisinde başarılı çalışmalara imza attık. Özellikle altyapı sorunlarının çözümü ve ihtiyaçların karşılanması konusunda büyük ilerleme kaydetmiş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

İlçe merkezimiz ve kırsal mahallelerimiz olmak üzere kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hattını yenileme çalışmalarımız TESKİ tarafından devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında ilçe merkezimizin büyük bir bölümünde Yeni İçme Suyu Hattı çalışmalarımız tamamlanmış durumda.

Teteköy Mahallemizin İçme Suyu Hattı Yenilendi

Kırsal Mahallemiz olan Teteköy Mahallemizde içme suyu hattı yenileme çalışmalarımız tamamlandı. Teteköy Mahallemizde yürütülen çalışmalar ile eski içme suyu boruları değiştirilerek yerine standartlara uygun içme suyu hattı döşendi. Toplamda 400 metrelik hat çalışmalarımız tamamlandı.

Hemşehrilerimizi Modern Şehrin İmkânlarıyla Buluşturmak İçin Canla Başla Çalışıyoruz

Bundan sonraki süreçte öncelikle doğal gaz çalışmaları olan cadde ve sokaklarımız ile birlikte kademeli olarak Yeni İçme Suyu Hattı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Doğal gaz çalışmaları ve Yeni İçme Suyu Hattı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarımızda üst yapı çalışmalarını hızla tamamlayarak hemşehrilerimizi modern şehrin imkânlarıyla buluşturmak için canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah bir aksilik olmaz ise Yeni İçme Suyu Hattı çalışmalarımızı yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz.

Tüm mahallelerimizde halkımıza her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışıyoruz. Yeni İçme Suyu Hattı çalışmaları sonucunda Malkara’mızın altyapısı yıllarca sorun yaşanmayacak hale gelerek ilçemizin her noktasına kaliteli içme suyu kesintisiz bir şekilde hemşehrilerimize ulaşacak.

Çalışma yapılan alanlarda hemşehrilerimizin mağdur olmaması için her türlü tedbiri alarak büyük özveriyle çalışan TESKİ ekiplerimize de teşekkür ediyorum. Bu anlamda da hemşehrilerimden de çalışmalar tamamlanana kadar anlayış göstermelerini rica ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz hizmetlerin hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Haber Tarihi : 01.07.2020