TESKİ Muratlı Atıksu Tesisi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı

Haber Muratlı Gündem

TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, TESKİ Genel Müdürlüğü Muratlı İlçe Şube Müdürlüğü ve Muratlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandığını açıkladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı ile alınan ‘Sıfır Atık Belgesi’ hakkında TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz bir açıklama yaparak, bu süreçte her zaman kendilerine destek olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı, Muratlı İlçe Şube Müdürlüğü ve emeği geçen tüm TESKİ emekçilerine teşekkür etti.

 

“30 NOKTADA “SIFIR ATIK BELGESİ” ALMAK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

 

Genel Müdür Dr. İçöz, açıklmasında şu ifadelere yer verdi: “12.07 2019 tarihli ve 30829 sayılı ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ çerçevesinde, her aşamada çevreye duyarlılık bilinciyle hareket eden ve sürdürülebilir çevreye katkı sağlamak, kaynaklarımızı verimli kullanmak ve gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren TESKİ Genel Müdürlüğümüz bir başarıya daha imza atmış oldu. Ayrıca bünyemizdeki 30 nokta için “Sıfır Atık Belgesi” alınması kapsamında gerekli çalışmalarımız ve başvurularımız devam etmektedir.”

Haber Tarihi : 12.05.2020