Trakya Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı Yapıldı

Haber Çorlu Gündem

Trakya bölgesinde yer alan Organize Sanayi Bölgeleri’nin sorunlarının müzakere edildiği Trakya Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Toplantıya Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Soner Erkek, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bürokratları ve OSB’lerin Yönetim Kurulu Başkanları katıldı.

Toplantı, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan’ın konuşmasıyla başladı

Ardından konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Soner Erkek; ”Ekibimizle sizlerin yanına gelerek sıkıntılarınızı, sorunlarınızı dinleyip not alıp döndüğümüzde de bunları aldığımız notlara göre çözüm yolları bulup sizin sıkıntılarınızı çözmeye çalışacağız. Biz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her zaman sanayicilerimizin yanındayız. “ dedi.

Sonrasında konuşan Vali Yıldırım; ”Islahtan gelen OSB’lerimizin birtakım problemleri var bu uyum süreci içerisinde. OSB’lerin problemlerini görüşerek OSB’lere dair Bakanlık kararıyla çözülebilecek problemleri ele alacağız. Bu sorunların görüşüleceği bir toplantı düzenlemeyi uygun bulduk. Sayın Genel Müdürümüz inşallah bizim buradaki problemlerimizi Bakanlığımız nezdinde çözme gayreti içerisinde olacaklar“ dedi.

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, “Bölgemizdeki OSB’lerin Ülkemizdeki Durumu” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Sonrasında Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve OSB Üst Kuruluşu Bölge Koordinatörü Erdim Noyan, “Bölgemizdeki OSB’lerin Sorunları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Noyan’ın sunumunun ardından sorunlar müzakere edildi. Toplantı dilek ve temenni bölümünün ardından sona erdi.

Haber Tarihi : 24.03.2021