“Tükenmişlik Duygusu ve Fezleke”

Haber Süleymanpaşa Gündem

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın,  hükümetin ülkeyi kötü yönettiğini ve CHP’yi baskı altına aldığını söyledi.

 

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın,  CHP Yöneticileri hakkında çıkartılan fezlekeler ve Montrö Sözleşmesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Saygın açıklamasında Ülkenin kötü yönetildiğini iddia ederek, Hükümetin muhalefete saldırdığını söyledi.

Bu durumu daha da büyüdüğünü de ifade eden Saygın, şunları kaydetti;”  Kötü Yönetimleri; hamasi konuşmalar ve kelime oyunları ile örtbas edilemeyecek duruma gelince, tükenmişlik duyguları, saldırganlık güdülerini körükledi. Ancak baskılarını artırdıkça halkın tepkisinin de daha fazla büyüdüğünü görecekler ve gidişlerinin önlenemez bir hal aldığının bilincine varacaklardır. Bir zamanlar beraber yürüdükleri, kol kanat gerdikleri yol arkadaşlarını çıkar çatışmasına girince nasıl terk ettilerse, iktidarı da aynı şekilde terk etmek zorunda kalacaklardır. Yolun sonu görününce, veremeyecekleri hesaplarının da karabasanı ile panikleyip ne yapacaklarını şaşırdılar. Montrö yetmedi Anayasa’ yı da kaldıralım dediler. Bazı internet sitelerinde yer alan 21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı yazısını ileri sürerek CHP Genel Başkanı sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü sayın Faik ÖZTRAK ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları ile Milletvekillerinden oluşan sekiz kişi için, dokunulmazlıklarının kaldırılması için Fezleke hazırlatıp TBMM’ne sundular. Bu şekilde Ana Muhalefet Partisi CHP üzerinden korku iklimi yaratıp bütün hak arayışındaki  muhalif sesleri susturmayı hedeflediler.   İktidar olup ülke yönetiminde sorumluluk alanların görevleri; hataları, hırsızlıkları, yolsuzlukları ve adaletsizlikleri gündeme getirip araştırılmasını isteyenleri değil, anılan kötülüklerin sahiplerini araştırıp, bulup adalete teslim ederek doğruluğun erdemini savunmak olmalıdır. Türk Milleti, artık neyin doğru nelerin yanlış olduğunu yaşayarak ve hak etmediği acılar çekerek görmüş durumda. Baskılarınız arttıkça, tepkilerin çok daha fazla artacağını aklınızdan çıkarmayın.  Cumhuriyet Halk Partisi; şanlı tarihimizin hiçbir döneminde korkuların esiri insanların partisi olmamıştır ve olmayacaktır. İçi boş fezlekelerle, soruşturmalarla, karanlık gece baskınları, şafak tutuklamaları ile çağ ve hukuk dışı yöntemlerle sonuç alabileceklerini düşünen ve deneyenler bilmeliler ki; CHP çatısı altındaki ve CHP’ye gönül vermiş insanların, vatan ve milletsever Halkımızın, haksızlıklar ve baskılar karşısında eğilip bükülme gibi bir prensipleri yoktur. Onların sarsılmaz inançlarında ‘’HAK, KUVVETİN ÜSTÜNDEDİR.’’

Haber Tarihi : 19.04.2021