TÜM OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Haber Çerkezköy Gündem

   21 Eylül’de başlayan olan 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı nedeni ile kent genelindeki tüm eğitim kurumları Çerkezköy Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

   İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde 21 Eylül Pazartesi günü yüz yüze eğitimin kısmi olarak başlayacak olması nedeni ile kent genelinde bulunan ilkokullar, orta okullar ve liseler Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

   Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerinin hafta sonu tüm okulları gezerek eğitim kurumlarında bulunan sınıfları, ortak kullanım alanlarını, öğretmen odalarını, atölyeleri, konferans salonlarını, tuvalet ve lavaboları dezenfekte ettiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Anasınıflarında ve 1. Sınıflarda yüz yüze eğitim 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Okullarımız kapılarını açmadan önce Çerkezköy Belediyesi olarak tüm okullarımızı dolaşıp, dezenfekte işlemini gerçekleştirdik.

SAĞLIKLI BİR EĞİTİM YILI TEMENNİSİNDE BULUNDU

   Pandemi koşullarında başlayacak olan 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz sorunsuz ve COVİD-19’dan uzak sağlıklı bir eğitim yılı geçirirler” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 22.09.2020