TwinMOS Nvme AlphaPro 256 GB M2 SSD İncelemesi

Haber Teknoloji

Geçtiğimiz Yılın sonunda TwinMOS markası Türkiye Pazarına girmiş ve kullanıcılar için hem hesaplı hem de güvenilebilir ürün çeşitleri sunmuş ve tatlı bir rekabet ortamı oluşmuştu Bellek ve SSD pazarında. Bu noktada aslında fırsat kullanıcılara yönelik oluyor ve indirimlerden veya fırsatlardan yararlanabiliyorlar.

 

Haliyle kısa süre içerisinde kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan TwinMOS Türkiye pazarında yoğun güzel bir ivme yakaladığını düşünüyor ve bu konuda Türkiye yöneticilerini tebrik ediyorum aynı zamanda.

Nvme AlphaPro Modeline baktığımızda 120 – 256 – 512 ve 1 TB seçenekleriyle geliyor, aynı zamanda TwinMOS’u diğer markalardan ayıran özellikleri bir hayli fazla.

TwinMOS NVMe Alpha Pro SSD, 4K içerik oluşturucuların, oyuncuların, yüksek yoğunluklu uygulama kullanıcılarının ve diğerlerinin yepyeni bir hız, performans ve üretkenlik düzeyi yaşamasına olanak tanıyan yeni standartlar belirliyor.

 

NVMe Gen 3.0 protokolü için optimize edilmiş TwinMOS Alpha Pro NVMe M.2 SSD, 3.500 MB/sn'ye varan okuma ve 3.080 MB/sn'ye varan okuma ve yazma hızlarıyla  -Resolution içerik oluşturma, oyun oynama ve çok daha fazlası. TwinMOS Alpha Pro NVMe M.2 SSD ile tek odak noktası ham performans değil, aynı zamanda hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar uygulamaları için kritik olan daha yüksek güç verimliliği sağlayarak, daha az ısı üretirken masaüstü bilgisayarların daha serin çalışmasına izin vererek sürücünün daha yüksek performans sunmasını sağlıyor aynı zamanda

 

1) Okuma / Yazma Hızı

Pazardaki en iyi okuma ve yazma hızlarını sadece TwinMOS veriyor.

- 2.5” SATA 580-550 mb/s

- M.2 SATA 580-550 mb/s

- NVMe 2455-1832 mb/s

- NVMe Pro 3500-3080 mb/s (Sadece 2TB)

SATA SSD lerdeki okuma ve hızlarımızı hiçbir rakip göremiyor.

NVMe SSD lerdeki okuma yazma hızları standard NVMe kategorisindeki en iyi değer.

 

 

2) TLC Flash

En iyi, en stabil çalışan, en pahalı Flash chip olan TLC Flash tüm TwinMOS SSD lerde kullanılıyor.

TLC Flash’ı bildik birçok marka yüksek maliyet nedeniyle kullanmıyorken TwinMOS tüm ürünlerinde kullanıyor ve rekabetçi fiyatlarını koruyor.

 

3) Yazma Garantisi (TBW)

Pazardaki en uzun yazma garantileri (TBW) yine sadece TwinMOS verebiliyor.

Pazardaki ürünlerin birçoğu 3 yıl garantili olmasına rağmen bir çok bildik marka servise gelen ürünlerin yazılan data miktarını kontrol ediyor ve tanımladıkları değerlerin üzerinde yazma datası gördüklerinde ürünü garanti dışı bırakıyorlar. Yani 3 yıllık garantisi olan bir ürün sadece yazma miktarı fazla diye garanti dışı kalabiliyor.

Mesala: Dünyaca ünlü bir kaç marka 240GB SATA SSD’ye 80TB yazma ömrü verirken TwinMOS’da bu değer 250TB.

Aşağıda TwinMOS’un yazma garantileri aşağıdadır ve rakiplerinin 3-4 kat üzerindedir.

                - 128GB -> 125TB

                - 256GB -> 250TB

                - 512GB -> 500TB

                - 1TB -> 1000TB

 

 4) SMI Controller

Bir SSD’nin en önemli bileşenlerinden olan “controller”chipi çok önemli.

TwinMOS sadece Silicon Motion firmasının SMI controller larını kullanıyor.

SMI controller pazardaki en iyi ve en pahalı controller chip idir.

 

5) 3D NAND

Tüm TwinMOS SSD’ler de mevcuttur.

Tüm SSD lerde bu yığın teknolojisi maalesef kullanılmıyor.

3D Nand bellek sistemi mevcut bellek dizilimlerine oranla 64 kat daha fazla veriyi kaydedebilir.

 

TwinMOS SSD’ler 3 Yıl Teknik Destek Garantisine sahip ve aynı zamanda, Türkiye’nin köklü bilgisayar firmalarından birisi olan Comsis Bilgisayar tarafından ithalat ettiğini de belirtelim.

 

Bugün TwinMOS Nvme AlphaPro 256  modelini inceledik ve bu performans canavarı olan SSD 500 ila 700 TL arasında bir fiyat etiketine sahip olduğunu bahsetmek isterim.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EDYrRhmGh_Q

Haber Tarihi : 12.05.2022