TwinMOS Türkiye'de! 16 GB 3200 MHz Tek Modül Ram İncelemesi

Haber Teknoloji

Günümüz dünyasında Ram bellekler artık bilgisayar bileşenleri tarafında önemli bir sırada yer alıyor ve bilgisayarınızın ön belleği açısından oldukça önemli parçalardan birisi.

Hazır durum böyle olunca günümüzün dev oyunları ciddi miktarlarda bellek miktarı istiyor ve böylelikle, oyunu akıcı oynayabilmeniz için inanılmaz bir bellek arttırma ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Geçen yıla kadar 8 GB Bellek oyunlar için yeterliyken, günümüz ile birlikte 16 GB’ı aşan oyunlar artık standartları en az 16 GB olarak belirliyor.

 

Bugün Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi olarak, TwinMos 16 GB Tek Modül 3200 MHz DDR4 Belleğini inceliyoruz.

 

TwinMOS markası pek çok okuyucularımıza tanıdık gelmeyebilir, eğer eski bir teknoloji kurduysanız size epey tanıdık gelecektir.

TwinMOS, 1998 Yılında kurulan bir teknoloji şirketi. Geçmiş yıllarda oldukça yoğun bir Flash USB Bellek ve SD ve CF (Günümüz de SD Hafıza Kartı) Kart üretimleri yapmaktaydı hatta bende 2006 yılında bu şekilde tanıdığımı ifade edebilirim.

Şirket 2000’li yılların başı itibariyle, PC & Laptop Ram bellek, USB Bellek SSD, PSU Güç Kaynağı gibi ürünleri Yurtdışında Teknoloji Severlere sunmaya başladı.

Kısa bir süre öncesinde Türkiye’de Teknoloji Pazarına ‘Bende Varım’ diyerek giren TwinMOS, ilerleyen süreçte Türkiye’deki teknoloji severlere kendisini tanıtacak gibi duruyor.

 

16 GB 3200 MHz Soğutucusuz Modülü olan bu Siyah modül üstünde bulunan her belleği 2 GB ve bu durumda 8 Farklı bellek ile birlikte 16 GB Bellek bulunuyor.  Oldukça düşük 1.3V Voltaj çekmesiyle birlikte enerji tüketimde doğa dostu olduğunu gösteriyor.

 

Bellek konusunda ise TwinMOS oldukça iddialı bunun sebebi ise Üretilen ürünlerin sadece %0.50’i hatalı  olarak geri dönüyormuş, yani kısaca bu üretilen ürünlerin %1’i bile değil ve bu konuda nasıl bir güvenilirlik kazandığının da aslında kanıtı.

Aynı zamanda Garanti konusunda Türkiye’deki mevcut yasalar gereği normal teknoloji ürünlerinde garanti desteği 2 Yıl olarak ücretsiz teknik desteği sağlarken TwinMOS konuyla ilgili Bellek konusunda ömür boyu garanti desteği verdiğini eklemek gerekmektedir.

TwinMOS’un Türkiye’de mevcut distribütörü ise Türkiye’nin köklü firmalarından birisi olan Comsis bilgisayar olduğunu aktarmak gerekiyor.

 

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi olarak TwinMOS 16 GB 3200 MHz Modülünü inceledik, çok beğendik. 900 – 1200 TL olarak değişken bir fiyat etiketi bulunurken, markalar arası en uygun fiyatta bulunabilen bir bellek olduğunu da aktarmak gerekiyor.

Haber Tarihi : 20.12.2021