Ülkü Ocakları Başbuğ’u Andı

Haber Gündem

Tekirdağ Ülkü Ocakları, tüm ilçelerde Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Alparslan Türkeş’i andı.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde tüm İlçe Ocaklar tarafından 4 Nisan 1997 yılında rahmeti rahmana kavuşan Milliyetçi - Ülkücü Hareket’in lideri Merhum Alparslan Türkeş camilerde okutulan mevlidi şerif akabinde ruhuna ikramlarda bulundu.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu yapmış olduğu açıklamada, Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'i vefatının 24. yılında Fatihalarla andıklarını belirtti. Türkeş’in Türk siyaset ve devlet hayatında muhterem iz ve eserleri bulunan bir lider olduğunu vurgulayan Zıvalıoğlu, “Her şeyden önce inanmış bir vicdan,mücadeleci bir kişilik, ülkülerinden taviz vermeyen bir dava insanıydı. Zorluklar karşısında yılmayan bir mizacı vardı. Varlığını ve vaktini tamamıyla milletine adayan milli bir ahlakı bulunuyordu. Yüksek hedefler koyan, bu hedeflere ulaşmak için insanüstü gayret sarf eden görev ve sorumluluk şuuruna haizdi” ifadelerini kullandı.

“Milliyetçi-Ülkücü hareket dimdik ayakta”

Türkeş’in, milliyetçiliğin tehlikeli görüldüğü, ağır saldırılara uğradığı, sorgulanıp suçlandığı dönemlerde taviz vermeyen bir gönül insanı olduğunu belirten Zıvalıoğlu, yapılan karşı propaganda ve müdahalelere rağmen Türk milliyetçiliğinin, Anadolu’nun her köşesine onunla yayılmış ve asil Türk gençlerinin vicdanında yer bulmayı onunla başardığını ifade etti.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bizlere emanet ettiği, emin ve ehil ellerde olan iki eserinden MHP ile Ülkü Ocakları milletimizin takdir ve teveccühü ile çok daha güçlü, çok daha sağlam bir seviyeye hamdolsun ulaşmıştır. ‘Doğru bir fikri yenecek hiçbir kuvvet yoktur’ diyen Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, iki asırdır fikir ve felsefe arayışının sürdüğü Türk düşünce tarihinde, sorunları çağına uygun teşhis ve analiz eden ve çözüm öneren bir düşünce sistemi oluşturmayı da başarmıştır. Elbette merhum Başbuğumuz Alparslan  Türkeş Bey’e çok şey borçluyuz. Onun hatırasına her daim sahip çıkacağız, bizlere bıraktığı güzide eserlerini de engeller ne kadar fazla olursa olsun, tuzaklar ne denli vahşi kurulursa kurulsun yaşatacağız ve geleceğe taşıyacağız. Dalından kopan kurumuş yaprakların akıbetini rüzgârın tayin etmesi de kaçınılmazdır.”

 Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 24. yılında saygıyla, rahmetle yad ederek, “Merhum Başbuğumuzun kabrinin nur, mekanının cennet olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Onun Türk milleti için manevi vasiyeti, ülkücülerin milletle kucaklaştığı gün gerçekleşecektir. Ve o gün yaklaşmaktadır. Ruhu şad olsun. Allah ondan razı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Haber Tarihi : 07.04.2021