Uyuşturucu tacirlerine hava destekli operasyon; 7 gözaltı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ polisi tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen hava destekli operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. 36 ekip ve 200 polisle düzenlenen operasyonda, belirlenen adreslerde didik didik arama yapan ekipler, aramalarda 8 av tüfeği, tüfeklere ait 99 fişek, 3 ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 552 fişek, 12 silah kabzası, 7 tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen sikke ve bir miktar uyuşturucu hap ele geçirdi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine göç açtırmıyor. Yaptıkları çalışma sonucu Aydoğdu Mahallesi'nde uyuşturucu satışı yaparak, ruhsatsız silahlar bulunduğunu tespit eden Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, 18 şüphelinin adreslerine sabah saatlerinde asayiş, narkotik, kaçakçılık, özel harekat, çevik kuvvet ve ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerinin de bulunduğu 36 ekip ve 200 polisle havadan helikopterlerinden destek verdiği operasyon düzenlendi.

SİLAH VE UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda belirlenen adreslerde didik didik arama yapan ekipler, 8 av tüfeği, tüfeklere ait 99 fişek, 3 ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 552 fişek, 12 silah kabzası, 7 tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen sikke ve bir miktar uyuşturucu hap ele geçirirken, 7 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda 4 kişiye de ruhsatsız av tüfeği bulundurma suçundan işlem yapıldı.

Haber Tarihi : 10.08.2020