“Ya parayı iade edin ya da yolu tamamlayın”

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kumbağ-Barbaros ile Malkara Bağlantı Yolunun tamamlanması için çağrıda bulundu.

Konuyla ilgili daha önce de çağrı yaptıklarını vurgulayan Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Barbaros-Altınova mahallelerimiz ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun yapımı için 2014 yılında 15 milyon TL ödeme yaptığımız Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, çalışmalarını tamamlamaması nedeniyle ilgili kurumun yanı sıra iktidar partisinin Tekirdağ milletvekilleri; TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Sayın Mustafa Yel’e, Sayın Çiğdem Koncagül’e ve yine AKP Tekirdağ il ve ilçe başkanlarına projenin bitirilmesi için çağrıda bulunmuştuk” dedi.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Ağustos ayında yol yapımının biteceğini açıkladığını hatırlatan Albayrak, “Tekirdağ halkının yüksek menfaatini gözeterek çağrıda bulunmamızın üzerinden geçen 5 aylık süre içerisinde (Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel’in Ağustos 2021’de yol yapım çalışmalarının Ağustos 2021’de bitirileceğini açıklamış olmasına rağmen) söz konusu yolda hiçbir çalışma yapılmamış olması nedeniyle çağrımızı yineleme zorunluluğu doğmuştur” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 7 yıl önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi olarak toplamda 20 milyon TL para ödendiğini ancak yolun tamamlanmadığını belirten Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizce 15 milyon TL; Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL (2021 yılındaki değeriyle yaklaşık 85 milyon TL) ödendiği ve aradan 7 yıl gibi uzun bir süre geçtiği halde yol tamamlanmamış ve proje sürüncemede bırakılmıştır.

Bulunduğu bölgede ulaşım konforunu ve trafik güvenliğini arttıracak olan proje, yapım maliyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanmış olmasına rağmen tamamlanmamış ve bu şekilde hem Tekirdağ halkı hem de bölgemizde faaliyet gösteren firmalar cezalandırılmıştır. Yolun tamamlanmaması bölge ve ülke ekonomisi açısından da bir kayıptır” şeklinde konuştu.

Yolun tamamlanması için çağrısını yineleyen Başkan Albayrak, şu ifadelere yer verdi: “Açıklamış olduğumuz sebeplerden dolayı Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne, iktidar partisinin Tekirdağ milletvekilleri TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop’a, Sayın Mustafa Yel’e, Sayın Çiğdem Koncagül’e, AKP Tekirdağ il ve ilçe başkanlarına, Barbaros-Altınova mahallelerimiz ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun tamamlanmasının sağlanması için çağrımı tekrarlıyorum:

“Ya 2014 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz desteği yasal faizi ile birlikte iade edin, ya da yolu tamamlayın.”

Konunun takipçisi olduğumuzu ve Tekirdağ halkının menfaatlerini savunmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim.”

Haber Tarihi : 13.10.2021