Yaya Geçitleri Kırmızı’ya Boyandı

Haber Süleymanpaşa Gündem

İçişleri Bakanlığının hayata geçirdiği ‘kırmızı çizgi’ uygulaması tüm Türkiye’de olduğu gibi Tekirdağ’da da hayata geçirildi. Etkinliğe katılan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, çekilen kırmızı çizgilerin yaya geçitlerinde yayaların üstünlüğüne dikkat çekmek için yapıldığını ifade ederek, “Sürücülerimize tavsiyemiz yaya geçitlerinde yayalarımıza öncelik verelim. Telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmasın.”  dedi.

Yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak, Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinlikler düzenlendi.

Bu kapsamda Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa’da düzenlenen  “Kırmızı Çizgi” Etkinliğine katıldı.

Bu doğrultuda Vali Yıldırım, Cumhuriyet Meydanı’nda, Hükümet Caddesi’nde ve Atatürk Bulvarı’nda bulunan yaya geçitlerini kırmızıya boyadı.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan Vali Yıldırım, “Bugün bütün Türkiye'de yapılıyor bu etkinlik. Yaya geçitlerinde yayanın üstünlüğünü bir kez daha vurgulamak için bu yöntemi uygulayacağız. Yol üzerindeki yaya geçitlerinde bulunan beyaz bantlardan birisini kırmızıya boyayacağız. Vatandaşımız bu nedir diye merak etsin kırmızı çizgi yayaların ve sürücülerin ilgisini çeksin. İnşallah bu uygulama faydalı olur. Sürücülerimize tavsiyemiz yaya geçitlerinde yayalarımıza öncelik verelim. Telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmasın.”  dedi.

Etkinliğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Polis Memurları, Jandarma Personeli ve basın mensupları katıldı.

Haber Tarihi : 31.03.2021