Yüz Yüze Eğitim Başladı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda yüz yüze eğitime geçmesinin ardından Tekirdağ'da ana sınıfı ve ilkokul 1'inci sınıf öğrencileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında ders başı yaptı.

Tekirdağ'da yüz yüze eğitime başlayan anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıf öğrencileri, sabahın erken saatlerinde aileleri tarafından okula getirildi. Okul girişinde yöneticiler ve öğretmenleri tarafından karşılanan öğrenciler, maskeli ve sosyal mesafeye uygun olarak, ellerine dezenfektan sıkılarak sınıflara alındı. Veliler ise okul bahçesine alınmadı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Covid-19 tedbirleri kapsamında kısıtlamalı bir şekilde başlayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk ders zilini çalarak yüz yüze eğitimi başlattı. 

Vali Aziz Yıldırım, Covid-19 tedbirleri kapsamında sadece anaokulların, 1. sınıfların ve özel eğitim sınıflarının eğitime başladığı Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu’nda ilk ders zilini çaldı.

Ardından Vali Yıldırım,  okulu gezerek öğretmen ve öğrencilerin yaptığı etkinlikleri izledi. Vali Yıldırım, yeni eğitim-öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Sonrasında Vali Yıldırım, Okul Müdürü Adil Eren’den okulda alınan Covid-19 tedbirleri ile ilgili bilgi aldı, tedbirlerde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, tedbirlere azami ölçüde dikkat edilmesi talimatını verdi.

Velilerle de konuşan Vali Yıldırım, “Çocuklarımız büyüyecek bizlerin yerini alacaklar. Onlar ülkemizin geleceğini inşa edecekler. Allah çocuklarımızı sizlere, vatana, millete bağışlasın. İnşallah bu günleri el birliğiyle atlatacağız, normal eğitim-öğretim hayatına döneceğiz. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı hayırlı olsun” dedi.

Vali Yıldırım’a Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla eşlik etti.

Haber Tarihi : 22.09.2020