Yüz yüze eğitim için kampanya

Haber Bölge Haberleri

Edirne VELİ DER Yönetim Kurulu eğitimde artık kaybedilecek bir gün dahi olmadığına dikkat çekti ve "Yüz yüze eğitim başlasın" kampanyası başlattıklarını açıkladı. Yönetim adına Başkan Yardımcısı Kezban Demir,"Eğitim gelecektir, haktır uzaktan olmaz" dedi. 
Edirne VELİ DER yönetim Kurulu 'Yüz Yüze Eğitim Başlasın' kampanyası başlattı. Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Kezban Demir, konuyla ilgili şunları söyledi:
"KAYBEDECEK BİR GÜNÜMÜZ DAHİ YOK"
"Kaybedecek bir günümüz dahi yok! 6 Eylül' de okulların açılmasına yalnızca 40 gün kaldı. Yüz yüze eğitimin başlamadığı, başlatılsa dahi alınmayan önlemler nedeniyle sürdürülemediği her gün çocuklarımızın hem akademik hem de sosyal, psikolojik gelişimleri açısından kayıpları daha da artıyor, eşitsizlikler daha da derinleşiyor. Çocuklarımızın umutlarını, hayallerini, ortak geleceğimizi kaybediyoruz. 
Her geçen gün artan vaka sayıları, aşılama hızının azalması kaygılarımızı artırıyor. Çocuklarımızın yaşadığı kayıplar, eşitsizlik arttı, okulların açılması için açıklanan tarihe 6 Eylül' e sayılı günler kaldı. Yüz yüze eğitim için gerekli tedbirlerin bir an önce alınarak çocuklarımızın okullarına kavuşmasını istiyoruz.
Eğitimden birinci derecede sorumlu olan ve kamu adına bütün planlamaları yapmaktan, tüm gereksinimleri karşılamaktan sorumlu olan MEB ve Milli Eğitim Bakanı ise yüz yüze eğitim için yalnızca niyet, temenni ifade etmektedir. MEB'in ve Milli Eğitim Bakanı'nın sorumluluğu niyet, temenni ifade etmek değil, okulların açılması ile ilgili gerekli tüm önlemlerin alındığı bilgisini kamuoyu ile paylaşmak ve yüz yüze eğitimin 6 Eylül' de başlatılması için gerekli kararlılığı göstermektir.
"YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLASIN"
MEB eğitim ile ilgili kararlarda, yüz yüze eğitimde toplumsal uzlaşıyı esas almak zorundadır. Okul okul yaşanılan sorunların, gereksinimlerin gerçek bilgisine sahip olan eğitimciler ve biz velileriz. Eğitimle ilgili atılacak adımlarda, yüz yüze eğitimde biz velilerin, bilim insanlarının, eğitim emekçilerinin söz ve karar süreci esas alınmalıdır.
Türkiye OECD ülkeleri arasında salgının ilk yılında okulların en uzun süre kapalı kaldığı ikinci ülke oldu. Artık bir günü dahi kaybetmeye tahammülümüzün kalmadığı noktadayız. Kamusal eğitim ayrıcalık değil haktır ve aslolan çocuklarımızın üstün yararıdır.
"EĞİTİM GELECEKTİR, HAKTIR UZAKTAN OLMAZ"
Bugünden itibaren Veli Der olarak 'Yüz yüze eğitim başlasın' kampanyası başlatıyoruz. 
Yüz yüze eğitim için Öğrenci Veli Derneği (Veli Der) olarak gün gün sürecin takipçisiyiz. Hiçbir veli, hiçbir çocuğumuz kendini yalnız hissetmesin. Tüm velileri Edirne Veli Der ile iletişime geçmeye çocuklarımızın eğitim hakkı için, yüz yüze eğitim için sesimize ses katmaya çağırıyoruz.Kayıp nesil istemiyoruz. Hayat okulda, derste, yüz yüze eğitimde… Eğitim gelecektir, haktır ve uzaktan olmaz. 
Geleceğimiz için, yüz yüze eğitim için gün sayıyoruz ve yüz yüze eğitimin başlaması ve sürdürülebilmesi için Edirne Veli Der olarak sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Haber Tarihi : 28.07.2021