Zabıta Müdürü Yılmaz, sahillerde seyyar satış saatleri hakkında bilgi verdi

Haber Bölge Haberleri

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, yaptığı açıklamada, sahil bölgelerinde sabah saat 10:30’dan önce, akşam 17:30’dan sonra gezici olarak satış yapmak kesinlikle yasak olduğunu kaydetti.

Yılmaz, “İlçemiz mücavir alanları olan Erikli ve Yayla Sahillerimizde vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını taze ve sağlıklı bir şekilde karşılayabilmeleri, esnaf odalarına kayıtlı ve üretici esnafımızın da ürünlerini rahat bir şekilde satışa sunabilmeleri için Pazar satış alanlarımız oluşturulmuş olup, gıda ve giyim ürünlerinin satışı yapılabilmektedir. Sahil bölgelerinde sabah saat 10:30 dan önce akşam 17:30 dan sonra gezici olarak satış yapmak kesinlikle yasak olup, satışa izin verilen saatler arasında da ses anons cihazı kullanımı ve yüksek ses ile bağırarak satışa müsaade edilmemektedir. Aksi durumların tespiti esnasında kişilere 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari para cezaları uygulanmaktadır. Bu tür olumsuzlukların tespitinin daha hızlı yapılabilmesi için, vatandaşlarımızın da karşılaştıkları olumsuzlukları 153 Beyaz Masa hattına bildirmeleri önem arz etmektedir.” dedi.

Gökhan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrıca korona virüs Covid-19 salgın hastalığı mücadelesi kapsamında alınan tedbirlere ilave olarak İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar neticesinde Erikli Sahili Yalı Caddesi, Yayla Sahili Piri Reis Caddesi ile Öztekin Caddesi üzerinde maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Alınan karara uymayan şahıslara Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacaktır. Belediyemizin yapmış olduğu tüm çalışmalar ve almış olduğu tüm önlemler saygıdeğer sahil sakinlerimizin ve değerli esnafımızın rahatı ve sağlığı içindir. Sakinlerimize huzurlu, sağlıklı bir tatil geçirmelerini, esnafımıza da bol kazançlar temenni ederim.”

Haber Tarihi : 11.07.2020