ZABITADAN SEMT PAZARLARINDA HES KONTROLÜ

Haber Süleymanpaşa Gündem

Süleymanpaşa Belediyesi, Korona virüsü salgınının tırmanışını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında salgınla mücadelesine dört koldan devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı yeni genelgeler doğrultusunda, vatandaşların toplu halde bulunduğu alanlarda Hayat Eve Sığar (HES) kodunun kullanımı zorunlu hale getirildi. Buna istinaden, Süleymanpaşa Belediyesi de ilçe genelinde düzenli olarak sürdürülen dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alışveriş merkezleri, semt pazaryerleri gibi alanlarda HES kodlarının denetimine başladı.

ESNAF VE VATANDAŞLAR TEK TEK KONTROL EDİLİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, Süleymanpaşa’da kurulan semt pazarlarında hem esnaf hem de vatandaşlara yönelik HES kodu denetimi gerçekleştiriliyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ayrıca esnaf ve vatandaşlar arasında sosyal mesafe ve maske kullanımı ile ilgili de kontrollerde bulunuyor.

ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN

Salgının boyutunun günden güne büyüdüğü, Korona virüsüne karşı en güçlü tedbirin kişisel önlemler olduğu ifade edilirken, vatandaşlara, gerekli olmadıkça evlerinden çıkmamaları, çıkmak durumunda olanların maske, mesafe ve hijyen kurallarını çok büyük hassasiyet göstermeleri gerektiği hatırlatıldı.

Haber Tarihi : 03.12.2020