İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin'den 23 Nisan Mesajı: 'Milli İrade Üstün Tutulmalıdır'

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, bu özel günün Türkiye'nin tam bağımsızlık yolundaki önemini ve milli iradenin üstünlüğünü vurguladı.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin'den 23 Nisan Mesajı: 'Milli İrade Üstün Tutulmalıdır'

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Engin mesajında, 23 Nisan 1920'nin Türkiye'nin tam bağımsızlık yolunda önemli bir dönüm noktası olduğunu ve milli iradenin üstünlüğünün vurgulandığını ifade etti.

Başkan Engin, mesajında "23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ilanıdır," sözlerine yer verdi. Kurtuluş Savaşı'nda yazılan kahramanlık destanına dikkat çeken Engin, bu tarihin aynı zamanda milli egemenliğin temellerinin atıldığı ve cumhuriyetin yolunun açıldığı bir başlangıç olduğunu belirtti.

23 Nisan'ın ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve bu sayede Türkiye'deki çocukların öneminin altının çizildiği bir gün olduğunu hatırlatan Engin, "Millet olarak, çocuklarımıza çok daha parlak yarınlar hazırlamak en büyük arzumuzdur," dedi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı, mesajını "Bu duygu ve düşüncelerle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet," sözleriyle tamamladı ve tüm çocukların bayramını kutladı.