Kırklareli'nde Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi

Kırklareli'nde, 52 bin 945 seçmenin katılımıyla gerçekleşen seçimler sonrasında, CHP ve MHP itirazlarla sandık sonuçlarının yeniden değerlendirilmesini talep etti. CHP'nin belediye başkanlığı ve MHP'nin İl Genel Meclisi oylarının yeniden sayılması için yapılan itirazlar, seçim sonuçlarını etkileyebilir.

Kırklareli'nde Seçim Sonuçlarına İtiraz Edildi

Kırklareli'nde gerçekleştirilen yerel seçimler, yeniden sayım talepleriyle yeni bir evreye girdi. Seçim sürecinde 52 bin 945 seçmenin oy kullandığı 200 sandık, CHP ve MHP tarafından mercek altına alındı.

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi ve Merkez İlçe Başkanı Neslişah Erseçkin, geçersiz oyların yüksek sayısı sebebiyle 200 sandık için yeniden sayım talebinde bulundu. Kesin olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Derya Bulut 21 bin 173 oy alarak Kırklareli Belediye Başkanlığına seçilirken, CHP'nin adayı ise 20 bin 770 oyda kaldı.

MHP'nin Kofçaz İlçe Başkanlığı da, İl Genel Meclisi oylarının yeniden sayılması talebiyle İlçe Seçim Kuruluna başvurdu. Lüleburgaz ilçesinin Büyükkarıştıran beldesinde de CHP, sandıkların tamamının sayımı için itirazda bulundu. Bu itirazlar, Kırklareli'nin seçim sürecini yakından etkileyebilecek nitelikte.