Hakan Türksoy
24 saat

Süleymanpaşa Belediyesi'nin kurucu başkanı Ekrem Eşkinat'ın Süleymanpaşa'ya hediye ettiği ikram çeşmeleri havaların soğumasıyla birlikte tekrar gündeme geldi.

İlk günlerde Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Aş Evi'nde hazırlanan çorbalar bu dönem Op. Dr Adem Dalgıç Aş Evi'nde hazırlanıp Cengiz Topel Meydanı ve Köprübaşı'nda bulunan çeşmelerden akıyor...

İkram çeşmesi deyip geçmeyin. Çok önemli bir proje bu. Hele bu pandemi döneminde önemi daha da arttı.

İlk günlerde sabah servisi bekleyen bugünlerde kıdem tazminatları ellerinden alınmak istenen işçi kardeşlerimiz ikram çeşmelerden akan çorbayı içiyordu.

Pandemi döneminde herkes içmeye başladı. Fakat ikram çeşmeleri havalar soğuyunca akla geldiği gibi sabah 07.00 akşam 21.00 saatleri arasında akıyor... Sonra kesiliyor!

Pandemi döneminde ikram çeşmelerinin 24 saat akması lazımdı. Kurucu başkan Eşkinat görevde olsaydı bu çeşmeleri 24 saat akıtırdı.

İkram çeşmesini yazarken Osmanlıya Avrupa kapılarını açan Gazi Süleymanpaşa'yı, Kıbrıs Harekatı şehidimiz Cengiz Topel'i, kurucu başkan Eşkinat ve Tekirdağ eski Belediye başkanı Adem Dalgıç'ı da anmış oldum. Araya da hayati önem taşıyan kıdem tazminatını sıkıştırdım.

Uzatmayayım Ekrem Eşkinat ve Adem Dalgıç aramızda olsalar da isimleri hep yaşayacak.

Hepimizin adı öyle ya da böyle yaşayacak. Kimimizi soy ağacından, kimimizi gazete ve kütüphane arşivlerinden bulacaklar. Tabii merak edenler bulacak.

Bazen kötülerde yaptıkları kötülükler için merak ediliyor. Önemli olan lanetle değil iyi insan olarak anılmak.

Yazı Tarihi : 05.11.2020