Hakan Türksoy
Daha sakin olalım

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü okulda "veli bilgilendirme" toplantısı düzenledi. 
Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri velileri birçok konuda uyardı.
Polis eskiden okullarda trafik eğitimi verirdi. Askerlik dersiyle, polisin eğitim verdiği günleri iple çekerdik.
Çünkü asker öğretmenin ve polis ağabeylerin derslerinde hem öğreniyor hem de  eğleniyorduk.
Nereden nerelere geldik. Şimdi polis eğitmekten çok uyarmak zorunda kalıyor. 
Çünkü kötülük, şerefsizlik arttı. Adını buraya yazamadığım bin bir türlü şerefsizlik etrafımızda kol geziyor. Eskiden de kötülük vardı ama bu kadar yüzsüzlük ve acımasızlık yoktu.
Günümüzde sadece çocuklar, öğrenciler değil yetişkinlerde risk altında. Neler oluyor bize? derken hepimiz gerildik. Öyle gerildik ki adeta patlamaya hazır el bombası gibiyiz.
Trafikte sinyal vermeyene, fırından ekmek almak için aracıyla yolun ters tarafına yanaşanlara, caddede önümüzden geçenlere, her gün bir uçak dolusu vatandaşımızı koronavirüsten kaybetmemize rağmen maske takmayanlara sinirleniyoruz.
Bu şartlarda insanın başının belaya girmesi an meselesi...  Hal böyle olunca kimse kimseye bulaşmamaya çalışıyor. Selamsızlığın artmasının nedeni de bu!
Tabii kendimizden önce çocuklarımızı korumak gerekiyor. Çocuklarımızı evde biz, dışarıda polis koruyor. Okuldan çıkan çocukları bin türlü kötülük bekliyor.
Ne yazık ki kötülüğü yine yetişkinler yapıyor. Bence öğrenciye, çocuğa uyuşturucu satanların zararlı böcekten hiç farkı yok. 
Bunlara tahta kurusu ya da hamam böceği muamelesi yapacaksın.
Neyse, başta 112 polis hattı olmak üzere KADES uygulaması (kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi uygulama) hakkında bilgi veren Tekirdağ polisi, kontör dolandırıcılığı, seyyar satıcılar ve bohçacılar konusunda sadece velileri değil hepimizi uyarıyor.
Polisin uyarılarını dikkate alalım ve daha sakin olalım...

Yazı Tarihi : 12.10.2021