Hakan Türksoy
Doğruya doğru...

Normal günlerde yaklaşık bin ihtiyaç sahibi ve yaşlı vatandaşımıza dört çeşit sıcak yemek verecek kapasiteye sahip aş evi Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete açıldı.

Ayrıca bu aş evinin deprem gibi doğal afet günlerinde beş bin kişiye yemek verecek kapasitesi var.

Sayılara takılmayalım. Stadyum misali... zamanla ek binalar yapılır kapasitesi artar.

Yeter ki iyi niyet olsun. İyi niyetin olduğu yerde mutluluk olur.

Bizlerde tüm iyi niyetimizle doğruya doğru deriz. Süleymanpaşa Belediyesini tebrik ediyorum. Yanlış anlaşılmasın Süleymanpaşa Belediyesini aş evi açtı diye tebrik etmiyorum.

Bu zamanda aş evi açmak belediyelerin sıradan işleri arasına girdi. AK Partili Süleymanpaşa Belediyesi aş evine Tekirdağ eski belediye başkanı CHP'li Adem Dalgıç'ın adını verdi.

Doğrusu son seçimde adaylık için başka partilerle görüştü ama görev yaptığı yıllarda CHP'nin belediye başkanıydı. 

Olsun ben yinede Süleymanpaşa Beledisini tebrik ediyorum. Süleymanpaşa Belediye Meclisinin çoğunluğun bu kararı vermesi çok önemli. Meclis kararlarının nasıl bir şey olduğunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinden biliyoruz.

Bence önemli olan vefa duygusu. Vefa bu günlerde her yerde karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki; vefa deyince bazılarının aklına boza geliyor.

Zaten başımıza ne geldiyse bu vefa yoksunları yüzünden  geldi.

Kendi payıma doğruya "doğru" yanlışa "yanlış" demeye devam edeceğim.

Günümüzde en önemli konu ekonomi ve korana salgını. Her iki konu tüm ülkeyi ilgilendiriyor.

Ekonomi  konusunu halletmek daha çok Ankara'nın işi olsa da koronavirüsle mücadele hepimizi tek tek ilgilendiriyor.

Şu an Tekirdağ genelindeki taşıyıcı ya da hasta sayısını bilmediğimiz gibi İstanbul'un dibinde yaşıyoruz. Tehlike çok büyük ama bazı vatandaşlarımız bunun farkında değil.

Bazı vatandaşlarımız farkında olmaya bilir ama devlet farkında. Televizyonlardan her gün uyarılar yapılmasına rağmen Süleymanpaşa'da koronavirüs tedbirleriyle ilgili ciddi denetim yapılmıyor.

Ne yazık ki: denetim yetkisine sahip olanların bile tedbir almadığını görüyorum.

Abarttığımı düşünenler son günlerde artan hasta sayısına baksın! Durum çok ciddi! Bilim insanları böyle giderse salgının kontrol edilemez hale geleceğini söylüyor. Bende bir şekilde kamu görevi yapıyorum. Yazarak görevimi yerine getiriyorum. Herkes görevini yapsın.

Yazı Tarihi : 02.09.2020