Hakan Türksoy
Fazla lafa gerek yok

Çorlu'da 65 yaş üzeri vatandaşlarımız için yeniden tasarlanıp 1 Ekim Yaşlılar Günü'nde açılışı yapılan sosyal tesis oldukça ilgi görüyor...
Kim ne derse desin Çorlu ilçe olmasına rağmen bu tip konularda Tekirdağ ilinden bir adım önde gidiyor...
Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra bile Çorlu'yu yakalayamadı.  Havasından, suyundan değil, istikrardan kaynaklanan bir durum bu.
İstanbul'a yakın olması büyük avantaj tabii. Çorlu'da yaşayanlar şehirli olmasını çabuk öğreniyor...
Yüzlerde fabrika Çorlu'ya göçü arttırmasına rağmen gelenlerin kısa zamanda ortama adapte olması bence ders kitaplarına girecek bir konu... 
Arada aksaklıklar olsa da şehirde yaşama anlayışıyla bu aksaklıklar tolere ediliyor...
Kimsenin şüphesi olmasın, bugün 65 üstüne sahip çıkan Çorlu, yarın her şeye herkesten önce sahip çıkar. 
Çorlu Belediye Başkanı "Yaşayan Çınarlarımız" sloganıyla açılışını yaptığı tesiste bakın ne demiş?
"Bir projeyi hayata geçirmek için gerekli adımları atarken her daim fikirleriyle, ileri görüşlülüğüyle hepimize rehberlik etmiş olan önderimizin düşüncelerini benimsiyoruz. ‘Yaşayan Çınarlarımız’ projesini tasarlarken de Ata’mız bize yol gösterici oldu. Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.’ sözünden yola çıkarak projemizi hayata geçirdik"  
Fazla lafa gerek yok. En iyisi konuyu değiştirmek. Koronavirüs vakaları her geçen gün artıyor. Aşı olduk ama ne yazık ki rehavete kapıldık.
25 bin yeni vakaya karşı 1200 kişi ancak hastanelik oluyor. Bu da aşının koruduğunu gösteriyor. Fakat maske takmayanlar virüsün yayılmasına ve varyantlara neden oluyor... 
Toplumsal bağışıklık kazanana kadar maske takalım ve kurallara uyalım. Koronavirüsten gençler hatta çocuklarda etkilenmeye başladı. 
Sağlıklı olmak şartıyla her yaşın ayrı bir güzelliği var. Yaşayan çınarların arasına  girmek istiyorsak  tedbirimizi alalım, etrafımızı kollayalım sonra taktiri Allah'a bırakalım.
Hiç merak etmeyin her şey çok güzel olacak... 

Yazı Tarihi : 11.10.2021