Hakan Türksoy
Halı saha...

Yavuz Mahallesi'nde yapımı tamamlanan halı sahaya gençleri davet eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı; "takımınızı kurun baklavalar benden" demiş.

İyi güzel de daha üç gün önce Süleymanpaşa Belediyesinde görevli bir zabıta memurunun koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Zabıta memuruyla temas ettiği düşünülen diğer memur ve belediye çalışanları evlerinde karantinaya alınmıştı.

Şimdi hal böyleyken yani Koronavirüs Süleymanpaşa sokaklarında dolaşırken bu tip organizasyonlar bizim neyimize?  Üstelik gençlerle ilgili olanlara daha çok dikkat etmek gerekmiyor mu? Önce şu koronayı Süleymanpaşa'dan kovalım sonra ne isterseniz onu yapın.

Bu tip haberler haber eksikliğinden kaynaklanıyor diyeceğim ama Süleymanpaşa Belediye Başkanı halı sahanın ortasında topa vururken poz vermiş.

Bu tip haberlerde yapılacak ama zaman ve yer önemli. "Her şeyden önce sağlık" dediğimize göre en önemli sorunumuz salgın ve ekonomi değil mi?

Büyükşehir şunu, Süleymanpaşa bunu yapmış hiç önemli değil. Hatta kimsenin umurunda değil. Zaten belediyeler hizmet etmek zorundalar.  Ancak pandeminin ilk günlerinde maske sıkıntısı yaşanırken Büyükşehir Belediyesinin maske üretip diğer ilçe belediyelerine dağıtması önemli bir haberse bugünde Büyükşehir Belediyesinin Süleymanpaşa Belediyesi'ne zabıta hizmetlerinde destek vermesi çok önemli haber.

Daha dün Büyükşehir Belediyesiyle bayrak değiştirme yarışına giren Süleymanpaşa Belediyesi halı sahadan önce Millet Bahçesi'ni baksa daha güzel olur. Millet Bahçeleri'nin açılma amacını buraya tekrar yazacak değilim. Ancak 19. Fırka Anıt ve çevresindeki Millet Bahçesi'nin amacına uygun olmadığını, ihmal edildiğini söyleyebilirim.

İnanmayan gelip baksın.

Yazı Tarihi : 15.09.2020