Hakan Türksoy
Hayat bayram olsa...

Özel kolej 2021- 2022 Öğretim Yılı açılışını küçük bir orkestranın seslendirdiği "İnsanlar el ele tutuşsa, hayat bayram olsa" müziği eşliğinde yaptı.
Okulları henüz açılmayan, açılıp müziksiz kalan tüm öğrencilerin 2021-2022 öğretim yılı hayırlı, uğurlu olsun. 
Fakat bu günlerde kimse gerekmedikçe  el ele tutuşmasın. Tüm öğrencilerin gönülleri bir olsun. Eğitimleri kesintiye uğramadan devam etsin ve hayatları bayram olsun. 
Özel okulların şöhreti iyi olunca ücretleri de iyi oluyor. Ücret iyi olunca öğrenciler de orkestra eşliğinde karşılanıyor...
Yıllar önce İstanbul'da özel bir hastanede ameliyat olan yakınımı ziyaret etmiştim. O hastaneye piyano eşliğinde girmiştim.  Hastaneye mi yoksa 5 yıldızlı otele mi girdim? anlayamamıştım.
Sonra toparlandım tabii. Müzik ruhun gıdasıdır derler. İyi ruh sağlıklı bedende mi olur? Bazen önce ruh hastalanır, sonra  beden...  Allah hepimizin ruh sağlığını korusun.
Hem antikorlu hem de akıllı günler nasip etsin.  Neyse kafanızı karıştırmayayım. 
Keşke tüm okullar böyle güzel açılsa. Keşke hepsinin ayrı ayrı eğitim şöhretleri olsa... 
Tekirdağ'ın hem yollarını, hem de yolunu bulanları yazmamı bekleyenler hiç merak etmesin. İleride çok fırsatımız olacak...
Bugün çok daha önemli konudan bahsediyorum. Çünkü her şeyin başı eğitim. 
Eğitim hem çocuklarımızın hem ülkemizin geleceği... Eğitimde fırsat eşitliği olmazsa  ya da böyle devam ederse, 20 yıl sonra aynı şeyler yazılacak. Tekirdağ'a faydası olmayan siyasiler yine birbirini eleştirmeye, aradaki lüzumsuz tipler hem Tekirdağ'a ayar çekmeye hem de yollarını bulmaya devam edecek.
Kısacası eğitim konusu  geleceğimizi, salgın konusu yarınımızı ilgilendiriyor. 
Bilim insanlarının "Henüz toplumsal bağışıklık sağlayamadık" demesine rağmen ne yazık ki kimse maske takmıyor, mesafeyi kuralına uymuyor...
Dediğim gibi; her şeyin başı eğitim...

 

Yazı Tarihi : 31.08.2021