Hakan Türksoy
İdare Edin...

Tuğlalı Park mı Üç Kemaller Parkı mı?" derken meydan projesiyle birlikte her ikisi de tarih oldu.

Üç dönem önceki CHP'li Belediye yılların Tuğlalı Park'ının adını meclis kararıyla değiştirerek Üç Kemaller Parkı yapmıştı.

Fakat çok uzun bir süre aynı belediyenin davet ve anonslarında Tuğlalı Park olarak geçti.

Yazılarımla belediyeyi uyarmama rağmen aynı hata devam etti...

Belediye ve vatandaşlar Üç Kemaller Parkı'na tam alışmışken araya meydan projesi girdi.

Yanlış anlaşılmasın meydan projesine karşı biri değilim. Bu projeyi ve özellikle katlı otoparkı hep destekledim.

İlk günlerde sesini yükselten vatandaşları normal karşılamak lazım. Çünkü meydan projesi kapsamında yıkılan binaların molozlarıyla birlikte anılarda çöpe gitti.

Hani bazı genç anne ve babalar kendi zevkleri için minik erkek çocuklarının saçlarını uzatıp yüz güzelliklerinin, sevimliliklerinin görünmesini engelliyorlar ya. İşte zamanında ileriyi göremeyen bazı siyasiler biraz oy almak için çarpık yapılaşmaya göz yumarak Tekirdağ'a yazık etmişler.

Bu projeyle birlikte tıpkı tıraş olmuş küçük bir çocuk gibi Süleymanpaşa'nın yüzü, gözü açıldı. Herkesin içine sinmese de günümüzün imkan ve şartlarıyla ancak bu kadar açıldı.

Projeyle ilgili ağzı olan konuştu. Bazıları yapacağını yazılı olarak yaptı. Tekirdağ'ı izleyen Ganos Dağı'nın dili olsaydı da kimin ne yaptığını birde ondan dinleseydik.

İnanın aramızdan bazıları sokağa çıkamazdı. "Sokağa çıkamazdı" demek vicdansızlığın, yalancılığın, yüzsüzlüğün kol gezdiği bir ortamda iddialı bir cümle oldu ama, siz yine de idare edin.

Ben bir Trakya çocuğu olarak Üç Kemallere takıldım. Vatan şairi Namık kemal, Mustafa Kemal ve Yahya Kemal Tekirdağ'a çok yakışıyordu.

Umarım Tekirdağ'da bir yerde yine bir araya gelirler...

Yazı Tarihi : 03.10.2020